Цивільно-правова відповідальність у сфері охорони здоров'я
Освітня програма: Менеджмент організацій охорони здоров'я ОС Магістр
Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти
Назва дисципліни
Цивільно-правова відповідальність у сфері охорони здоров'я
Код дисципліни
ВКС.6.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
РН 1.1.Знати осн. терміни, поняття та основі види юрид. відпов-ності у сфері ОЗ. РН 1.2.Знати, аналізувати та критично осмислювати положення чинного закон-ства в сфері ОЗ під час правозастосовчої діял-сті. РН 2.1.Вміти вирішувати проблеми, що виникають у правозастосовчій діял-сті в сфері ОЗ. РН 2.2.Вміти розробляти варіанти прав. позиції У сфері ОЗ. РН 3.1.Формувати навички оцінювати та демонструвати результати правозастосовчої діял-сті, вміти доносити свої висновки, знання та пояснення до фахівців і нефахівців у сфері права ОЗ. 4.1.Демонструвати здатність приймати і обґрунтувати рішення щодо підготовки проєкту правочину з урахуванням особливостей практ. ситуації та застосування цив.-прав. норм для розв’язання спорів, що виникають у сфері ОЗ. РН 4.2.Демонструвати обрані варіанти правової позиції за результатами консультативної діяльності.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати літературні джерела з проблем правового забезпечення відносин у сфері охорони здоров'я, акти цивільного законодавства, що регулюють відносини учасників відповідних послуг та практику вирішення відповідних спорів.
2. Вміти оцінювати та давати правову характеристику окремим правовідносинам, що виникають в сфері охорони здоров’я.
3. Володіти елементарними навичками з підготовки проєкту правочинів з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері охорони здоров’я.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст НД окреслений двома змістовими модулями: М1. Загальне уявлення про юридичну відповідальність та захист прав осіб у сфері охорони здоров’я - теми 1-5 (Вступ; 1. Поняття та види юридичної відповідальності за порушення в сфері охорони здоров’я; 2. Особливості цивільно-правової відповідальності за порушення в сфері охорони здоров’я; 3. Дефекти надання медичної допомоги; 4. Захист прав осіб у сфері охорони здоров’я; 5. Особливості медіації в сфері охорони здоров’я); М2. Особлива частина медичного права: окремі цивільно-правові акти - теми 6-9 (6. Відповідальність за незаконне розголошення лікарської таємниці; 7. Відповідальність за шкоду, заподіяну честі, гідності, діловій репутації закладу охорони здоров’я та лікарю; 8–9. Захист прав пацієнтів Європейським судом з прав людини. Вибрані справи ЄСПЛ).
Рекомендована та необхідна література
1.Стеценко С.Г Медичне право України: Підр./За заг. ред. проф. С.Г. Стеценка; С.Г. Стеценко, В.Ю. Стеценко, І.Я. Сенюта– К.:Всеукраїнська асоціація видавців «Правова єдність», 2008.-507 с. 2.Берн І., Езер Т., Коен Дж., Оверал Дж, Сенюта І. Права людини у сфері охорони здоров’я: практ. посіб. – Львів: Медицина і право, 2012 – 552 с. 3.Булеца С.Б. Цивільні правовідносини, що виникають у сфері здійснення мед. діяльності: теор.та практ. проблеми: дис... докт. юрид. наук: 12.00.03 / Булеца Сібілла Богданівна.- Одеса, 2016.-437 с. 4.Герц А.А. Договірні зобов’язання у сфері надання мед. послуг: дис... докт. юрид. наук : 12.00.03 / Герц А. А. - Київ, 2016. - 421 с. 5.Майданик Р.А. Договір про надання мед. послуг // Медичне право.–2010.-№ 50.- [Електронне джерело] // Режим доступу: http://medicallaw.org.ua/uploads/media/Maydanyk.pdf. 6.Москаленко К. Розголошення лікарської таємниці: деякі питання теорії та практики// Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 27-31.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, виконання індивідуального завдання та звіт і доповідь по ньому, розв’язання казусу,
есе, реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками), дискусії, розробка і презентація проєкту правочину, проєкту акту реагування, розв’язання правової проблеми, розв’язання задач.
Методи та критерії оцінювання
Експрес-опитування, колоквіум, розв’язання казусу, виступ на задану тему, доповідь по темі індивідуального завдання, звіт з виконання індивідуального завдання, есе (короткі відповіді на запитання), тестування (з набору суджень вибрати вірні), реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками), участь в дискусії, розробка, презентація та захист проєкту правочину, розв’язання задач, тестування, підсумкова контрольна робота.
Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів.
Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: іспит - 24-40 балів. За результатами іспиту та роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: відмінно - 90-100, добре - 75-89, задовільно - 60-74, незадовільно - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни