Організація та фінансування охорони здоров’я
Освітня програма: Менеджмент організацій охорони здоров'я ОС Магістр
Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти
Назва дисципліни
Організація та фінансування охорони здоров’я
Код дисципліни
ВКС.1.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
РН 1.Знати: 1.Норм.-прав. акти, що регулюють галузь ОЗ в Україні; суч. інновац.технології; сутність і структуру госп-кого механізму. 2. Види орг.-прав. форм і планування підпр-цької діяльності. 3.Методи визначення чисельності ЗОЗ; форми та системи оплати праці осн. та допом. персоналу в ЗОЗ. 4.Сутність фін. менеджменту та маркетингу в ЗОЗ; осн. методи та прийоми суч. ціноутворення; маркетингову політику медзакладу. РН 2.Вміти: 1.Розробляти стратег., комплексні та фін. плани, плани економ. розвитку ЗОЗ. 2.Самост. визначати обсяг діяльності медзакладу; штатну структуру і оптим. форму і систему оплати праці для ЗОЗ. 3.Визначати цінову політику, спрямовану на реалізацію стратег. і операт. завдань мед. закладу. РН 3.Демонструвати: вміння спілкування та міжособистісної взаємодії, роботи в команді; розуміння економ. законів у сфері ЗОЗ. РН 4.Організовувати роботу ЗОЗ, приймати ефект. управлінські рішення; налагоджувати вертикальні та горизонтальні процеси управління закладом охорони здоров’я.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для опанування НД необхідно:1. Знати сутність і структуру нормативно-правового регулювання галузі та закладів охорони здоров’я; сутність та особливості ринку медичних послуг, розуміння особливостей медичних послуг в ринкових умовах. 2. Вміти розробляти стратегічні і тактичні плани економічного розвитку закладів охорони здоров’я; визначати та аналізувати цінову політику, спрямовану на реалізацію стратегічних і оперативних завдань системи охорони здоров’я та медичних закладів; аналізувати системи оплати праці персоналу системи охорони здоров’я та обґрунтовувати напрями їх удосконалення. 3. Володіти елементарними навичками математичного моделювання, прогнозування, користування Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft PowerPoint.
Зміст навчальної дисципліни
Програма НД складається з двох змістових модулів: М1. Заг. засади організації та фінансування у сфері охорони здоров’я - теми 1-3 (1. Принципи функціонування і моделі фінансування систем охорони здоров’я; 2. Економічні особливості послуг охорони здоров’я; 3. Планування і прогнозування в системі охорони здоров’я); М2. Прикладні аспекти організації та фінансування у сфері ОЗ - теми 4-7 (4. Фінансування закладів охорони здоров’я; 5. Штатне планування та оплата праці у медзакладі; 6. Ціноутворення в охороні здоров’я; 7. Комплексний аналіз діяльності закладу охорони здоров’я).
Рекомендована та необхідна література
1.Економіка охорони здоров’я. Підруч. / За ред проф. В.Д. Парія – Житомир: Бук-Друк, 2021.– 288 с. 2.Міфи про охорону здоров’я. Як не помилитися, реформуючи медичну систему /Генрі Мінцберґ.- Київ: Наш формат, 2019.- 230 с. 3.Голяченко О.М. Соціальна медицина та організація охорони здоров’я /Медицина, 2011.– 208 с. 4.Ціноутворення медичних послуг. Економіка охорони здоров’я: метод. вказ. для студ. до практ. заняття /укл. В.А. Огнєв, І.А. Чухно.– Харків: ХНМУ, 2016.– 35 с. 5.Мироню І.С., Новічкова О.М. Застосування моделі поліпшення якості надання послуг у закладах охорони здоров’я: навч. посіб.- К.: Друкарський двір Олега Федорова, 2017.– 156 с. 6.Гончарук С.М. та ін. Сучасний стан і проблеми фінансування установ охорони здоров’я в Україні//Бізнес інформ.- №1.– 2016.– С.190-194. 7.Глухова В.І Джерела фінансового забезпечення системи охорони здоров’я в Україні.// Гроші, фінанси і кредит- № 10– 2016.– С. 760-764.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичні заняття, самостійна робота, дискусії, розгляд практичних ситуацій, ділова гра, практичні завдання з елементами дискусії; ситуаційні, тестові та самостійні індивідуальні завдання, комплексне самостійне завдання.
Методи та критерії оцінювання
Усне опитування, усне виконання практичних завдань з елементами дискусії під час семінарських занять; виконання, презентація та захист ситуаційних, тестових та самостійних індивідуальних завдань, комплексного самостійного завдання, наявність конспекту лекцій і відвідування семінарських занять, модульна контрольна робота.
Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів.
Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: іспит - 24-40 балів. За результатами іспиту та роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: відмінно - 90-100, добре - 75-89, задовільно - 60-74, незадовільно - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Алла
Євгеніївна
Худякова
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
Інститут післядипломної освіти
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти