НАУКОВО-ДОСЛІДНА ВИРОБНИЧА ТУРИЗМОЗНАВЧА ПРАКТИКА

Освітня програма: Історичне туризмознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
НАУКОВО-ДОСЛІДНА ВИРОБНИЧА ТУРИЗМОЗНАВЧА ПРАКТИКА
Код дисципліни
ОК 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
1.1.Знати нормативні документи стосовно діяльності туристичного підприємства. 1.2 Знати організаційну структуру туристичного підприємства. 2.1 Вміння збирати, систематизувати та аналізувати дані щодо напрямів наукового забезпечення туристичної діяльності. 2.2 Вміння інтерпретувати результати наукових пошуків та застосовувати їх в туристичній діяльності. 3.1 Навички збору даних та матеріалів для написання тематичного дослідження для підготовки наукової публікації з питань історичного туризмознавства. 3.2 Розробка туру історико-культурного спрямування як частини наукового дослідження. 4.1 Підготовка звіту практики. Публічний захист звіту. 4.2 Захист звіту практики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи історичного туризмознавства, основні етапи становлення історико-культурного туризму, основи туристичної діяльності, менеджменту та маркетингу. Вміти аналізувати наявну документальну базу з історії туризму, статистичні дані, опрацьовувати наукову літературу, зокрема й іноземну, проводити пошукову роботу в архівах і бібліотеках, відділах картографії та бібліографії; опрацьовувати газетні і журнальні фонди. Володіти елементарними навичками відбору методів та підходів до аналізу явищ матеріальної і духовної культури, історичного аналізу, встановлення причинно- наслідкових зв’язків, зокрема з історичного туризмознавства.
Зміст навчальної дисципліни
Науково-дослідна виробнича туризмознавча практика є обов’язковим компонентом підготовки магістрів освітньої програми «Історичне туризмознавство», її програма передбачає поетапне набуття студентами навичок науково-дослідної та професійної майстерності в умовах виробничих відносин. Науково-дослідна виробнича туризмознавча практика передбачає пошукову роботу студента з метою добору матеріалів для підготовки магістерської роботи. Мета науково-дослідної виробничої туризмознавчої практики полягає у закріплені теоретичних і прикладних знань, отриманих студентами, опанування новими науковими знаннями та практичними вміннями їх реалізації в умовах туристичної діяльності, отримання досвіду стосовно професійного прийняття рішень в конкретних умовах туристичного бізнесу, вміння працювати в колективі.
Рекомендована та необхідна література
1. Адаменко М. І. Основи наукових досліджень / М. І. Адаменко, М. В. Бейлін. – Х., 2014. 2. Артемчук Г. І., Курило В. М., Кочерган М. П. Методика організації науково-дослідної роботи: навч. посіб. для студ. та викл. ВНЗ / Київ. держ. лінгв. ун-т. К., 2000. 3. Бабарицька В., Малиновська О. Менеджмент туризму. Туроперейтинг. Понятійно- термінологічні основи, сервісне забезпечення турпродукту: навчальний посібник. К., 2008. 4. Балашова Р. І. Організація діяльності туристичного підприємства : навч. посібник. К., 2017. 5. Галасюк С.С., Нездоймінов С.Г. Організація туристичних подорожей та екскурсійної діяльності: навчальний посібник. Херсон, 2016. 6. Гуменна О. А. Основи наукових досліджень. Суми, 3007. 7. Любіцева О.О. Методика розробки турів: навч. посібник. К., 2003. 8. Мальська М. П., Бордун О. Ю. Організація та планування діяльності туристичних підприємств: теорія та практика : навчальний посібник. К., 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Забезпечити поєднання теоретичних і практичних знань щодо науково-методологічних, правових, організаційних засад функціонування туризму. Проходження практики сприяє виробленню у студентів професійних навичок, необхідних для наукової та практичної роботи в туристично - екскурсійній сфері; для вдосконалення рівня науково-дослідної роботи в царині історичного туризмознавства, організаційно-практичної роботи в туристичних фірмах, в міжнародних представництвах та громадських організаціях історико-культурного туристичного спрямування. Світоглядний аспект науково-дослідної виробничої туризмознавчої практики полягає у набутті знань, вмінь та навичок для популяризації історичного туризму як важливого інструменту популяризації історичної складової іміджу України, піднесення соціально-економічного добробуту громадян.
Методи та критерії оцінювання
В процесі проходження практики здійснюється контроль за її проведенням з боку керівника практики, надання студентам необхідної допомоги у виконанні завдань. Студент готує індивідуальний план проходження практики та звіт з науково-дослідної виробничої туризмознавчої практики. Максимальна кількість балів, яку студент може отримати за виконання завдань практики (звіт). Підсумкове оцінювання: Виконання практики завершується підготовкою та захистом звіту про практику. За результатами практики проводиться підсумкова нарада за участю студентів та викладачів кафедри з метою внесення пропозицій, спрямованих на покращення умов та підвищення якості проходження практики студентами. - максимальна кількість балів, які може отримати на підсумковому захисті звіту – 20 балів; - мінімальний пороговий рівень балів, за якої звіт вважається складеним – 24 бали. - форма проведення підсумкового захисту звіту – усна.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни