Асистентська практика

Освітня програма: Історичне туризмознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Асистентська практика
Код дисципліни
ОК 18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
Знати термінологічно-понятійний апарат методики викладання історії, (зокрема, історичного туризмознавства). Знати структуру та класифікацію методів і форм навчання, позаудиторного навчання. Знати критерії оцінювання пізнавальної діяльності студента. Знати основні методи та методику проведення семінарських занять. Вміти реалізувати на практиці особливості кредитно-модульної системи навчання. Вміти організувати та проводити індивідуальні та групові консультації. Вміти організувати самостійну роботу студентів ЗВО. Вміти проводити семінарське заняття для студентів закладу вищої освіти. Розвиток комунікативних навичок спілкування та вмінь встановлювати психологічний контакт з аудиторією. Самостійно підготувати семінарське заняття. Підготовка звіту з практики. Захист звіту з практики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: категоріально-понятійний апарат, існуючі форми і методи викладання історичних, зокрема, історико-туризмознавчих дисциплін. Вміти: застосовувати на практиці різні види та форми організації навчання, використовувати новітні джерела і наукові дослідження з питань історичного туризмознавства в навчальному процесі. Володіти: прийомами й методами забезпечення реалізації освітнього процесу закладу вищої освіти згідно нормативних документів.
Зміст навчальної дисципліни
Формування професійного мислення та компетентностей викладача історичних дисциплін, зокрема в рамках освітньо-наукової програми «Історичне туризмознавство»; розвиток особистісних навичок, реалізації на практиці набутих теоретичних знань та вмінь з методики викладання у вищій школі; практичне опанування викладацькою професійною майстерністю. Асистентська практика є невід’ємною складовою частиною освітнього процесу. У відповідності з навчальним планом студенти історичного факультету ОР «Магістр» проходять асистентську практику у четвертому семестрі. Проходження практики є обов’язковим для студентів. Термін практики – 6 тижнів. Проведення практики є логічним продовженням теоретичного курсу «Методика викладання історії у вищій школі». Практика проводиться на базі історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та під керівництвом викладачів факультету.
Рекомендована та необхідна література
Закон України «Про вищу освіту» (Із змінами та доповненнями за 2017 р.) // Відомості Верховної Ради. – 2017. – № 2. – Ст. 25; № 7-8. – Ст. 50; № 11. – Ст. 104; № 17. – Ст. 206; № 33. – Ст. 360; № 38-39. – Ст. 380.; Вітвицька С. С. Основи педагогіки вищої школи: підручник за модульно-рейтинговою системою навчання для студентів магістратури, 2006. – 384 с.; Гладуш В. Педагогіка вищої школи: навчальний посібник, 2014. – 416 с.; Кузьмінський А. Педагогіка вищої школи: навчальний посібник, 2005. – 486 с.; Нагаєв В. Методика викладання у вищій школі: навчальний посібник, 2007. – 232 с.; Ортинський В. Педагогіка вищої школи: навчальний посібник, 2009. – 472 с.; Педагогіка вищої школи: навчальний посібник, 2005. – 399 с.; Туркот Т. Педагогіка вищої школи: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, 2011. – 628 с.; Шляхтун П. П. Методика викладання соціально-гуманітарних дисциплін: Навчальний посібник. – К., 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Закріплення та поглиблення, конкретизація змісту основних понять, ідей та закономірностей методики викладання історії та дисциплін історико-туризмознавчого змісту. Сформувати навики та уміння необхідні для проведення занять у ЗВО на високому науково-методичному рівні. Студент повинен засвоїти прийоми й методи викладацької майстерності; створити цілісне уявлення про різноманітні форми, методи й методики викладання історії, дисциплін історико-туризмознавчого спрямування, вміти орієнтуватися у методичному середовищі історичної та суміжних туризмознавчих наук, бути здатним брати участь у діалозі з питань методики викладання історичних дисциплін; отримати практичний досвід у проведенні семінарських занять з історії та історичного туризмознавства для студентів ЗВО.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Індивідуальне завдання. Оцінювання звіту. Підсумкове оцінювання: захист звіту. Організація оцінювання: Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Перший модуль включає набуття практичних навичок викладацької роботи. Другий включає набуття навичок – ведення документації через складання звіту. Оцінка успішності студента здійснюється у двох формах: поточний контроль і підсумковий контроль (оцінка захисту звіту). За результатами проходження практики студентом-практикантом складається звітна документація про проходження практика. Керівником практики оцінюється якість, повнота та оформлення звітної документації. Під час захисту звіту студент отримує 2 залікових питання, що стосуються безпосереднього змісту звіту. Студент, який дав повну відповідь на ці питання, додає у свій актив отриману суму балів, яка додається до балів, набраних студентом за результатами поточного контролю.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни