Історичний туризм в країнах Латинської Америки

Освітня програма: Історичне туризмознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Історичний туризм в країнах Латинської Америки
Код дисципліни
ВК 1.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1.1.Знати особливості туристичного потенціалу Центральної Америки, Мексики та Карибського басейну. 1.2.Знати особливості туристичного потенціалу Південної Америки. 2.1.Вміти чітко, логічно, структуровано і аргументовано викладати думку щодо особливостей культурно-історичної специфіки та туристичного потенціалу організації туристичної справи в країнах Центральної Америки, Карибського басейну та Мексиці. 3.1 Вміти чітко, логічно. структуровано і аргументовано викладати свою думку щодо особливостей культурно- історичної специфіки та туристичного потенціалу організації туристичної справи в країнах Південної Америки. 3.2 Вміти чітко, логічно, структуровано і аргументовано викладати свою думку письмово.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні процеси і події з історії країн Латинської Америки в Доколумбовий період а також у новий та новітній час. Вмиіти самостійно визначати культурно-історичні особливості країн Латинської Америки та Карибського басейну. Володіти навичками критики візуальних та усних джерел, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв"язків. Володіти іноземною мовою на достатньому для читання і розуміння інформації рівні.
Зміст навчальної дисципліни
Пропонований курс лекцій «Історичний туризм в країнах Латинської Америки» знайомить студентів із регіональною історико-цивілізаційною специфікою Латинської Америки та Карибського басейну та особливостями туристичного потенціалу та його організаційними засадами в окремих країнах. Мета дисципліни - розкриття особливостей туристичної специфіки окремих регіонів Латинської Америки та Карибського басейну.
Рекомендована та необхідна література
1.Країнознавство: [підручник] /за ред. М. С. Дорошка - 2-ге вид. перероблене і доповнене. - К.: Знання,2012. 2.Рубель В. А. Історія цивілізацій Доколумбової Америки. - К. : Либідь. 2005. - 504 с. 3.Browп D. F. Mayas апd Tourists іп the Мауа World //Humaп Orgaпizatioп. - Vol. 58. о. 3 (Fall І 999). - Р. 295-304. - URL:https://ww w.jstor.org/stable/44127225 4.Julien Catherine J. Reading. Inca history.Iowa City. University of Iowa Press. 2000. 338 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Формування у студентів розуміння специфіки історико­ культурного туризму в регіоні Латинської Америки та Карибського басейну: вивчення організації туристичної справи в окремих країнах; розробка цікавих маршрутів для туристів з різними культурними та рекреаційними запитами. У результаті опанування дисципліни студенти повинні засвоїти культурно-історичну специфіку регіону Латинської Америки та Карибського басейну туристичної справи; вміти самостійно аналізувати культурно-історичну та рекреаційну привабливість окремих субрегіонів та країн: здійснювати самостійний пошук необхідної інформації, узагальнювати і оцінювати історичні факти, працювати з джерелами і науковою літературою, здійснювати самостійні дослідження в межах дисципліни, чітко аргументовано викладати свої думки усно і письмово, використовувати отримані знання для створення самостійного інформаційного продукту та розробки потенційно туристично привабливих маршрутів в регіоні Латинської Америки та Карибського басейну.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Модульна контрольна робота з тем. Самостійна контрольна робота з тем. Оцінювання роботи під час ceмінарських занять. * максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. Підсумкове оцінювання: форма оцінювання - залік: максимальна кількість балів які може отримати студент - 20 балів -оцінюються такі результати навчання студента як знання особливостей історичного туризму в регіоні Латинської Америки та Карибського басейну та окремих країн; вміння з'ясувати туристичний потенціал окремих країн та субрегіонів. оцінити ефективність організації туристичної справи в країнах регіону. -форма проведення заліку - усна співбесіда. Мінімальний пороговий рівень оцінки. за якої залік вважається складеним - 12 балів. Необхідна умова допуску до заліку: студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 40 балів (критично-розрахунковий мінімум). Рекомендований мінімум допуску до заліку 48 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни