ПРОГРАМА КОМПЛЕКСНОГО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ

Освітня програма: Історичне туризмознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
ПРОГРАМА КОМПЛЕКСНОГО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ
Код дисципліни
ОК
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Здобувач rрунтовно засвоїв програмний матеріал, продемонстрував володіння методологією роботи за фахом та уміння послідовно, логічно та аргументовано викладати матеріал, аналізувати історичні факти і події, вміє відстоювати власні погляди на ту чи іншу проблему, робити правильно й достатньо аргументовані висновки і узагальнення, чітко орієнтується в науковій періодизації історії тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Комплексний кваліфікаційний іспит складають здобувачі, що пройшли відповідні компоненти освітньо-наукової програми. Знання та вміння, продемонстровані здобувачами, оцінюються за 100 - бальною шкалою. Комплексний кваліфікаційний іспит містить чотири аналітичні питання з обов'язкових та вибіркових компонентів освітньо-наукової програми. На виконання екзаменаційної роботи відводиться З години.
Зміст навчальної дисципліни
Програма кваліфікаційного іспиту зі спеціальності складена відповідно до опису освітньо­ наукової програми «Історичне туризмознавство» на здобуття освітнього ступеню магістр (введено в дію наказом Ректора №539-32 від 23.07.2021). На іспит у 2023 р. виносяться наступні компоненти освітніх модулів: •Історична туризмологія •Історичний туризм в країнах Європи •Історичний туризм в Україні •Туристичне краєзнавство На письмовий іспит виносяться питання проблемного характеру. Екзаменаційний білет складається з 4-х аналітичних питань. Мета іспиту - продемонструвати рівень теоретичної підготовки здобувачів освітнього ступеню магістр історії.
Рекомендована та необхідна література
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» //Український туристичний вісник: Інформаційний бюлетень. Київ, 2004. № 1; Кляп М.Л., Ф. Ф. Шандор Ф.Ф. Сучасні різновиди туризму, 2011.; Кузік С. П. Географія туризму, 2011. 271 с.; Любіцева О.О. Ринок туристичних послуг (геопросторові аспекти), 2005.; Вишневська О.О. Туристичне країнознавство, 2011.; Історія світової культури. Культурні регіони, 2000.; Капелюшний В.П. Історико-культурний туризм в Україні та країнах Європи: висвітлення в літературі його суті, змісту, історії розвитку та досвіду правового регулювання» //Історико-культурний туризм: український та світовий досвід. Збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції (Київ, 5 квітня 2019 р.), 2019. С.50-59.; Концепція Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року І Офіційний сайт Державного агентства України з туризму та курортів. [Електрон . ресурс] -Режим доступу: http://www.tourism.gov.ua/ua/25020/26439/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Письмова екзаменаційна робота (у тому числі чернетка) виконується ручкою синього або чорного кольору на бланках письмової роботи. Здобувач заповнює бланк, у якому вказує: своє прізвище, ім'я та по батькові; факультет та спеціальність, за якою проходить підготовку; номер екзаменаційного білету; записує відповіді на запитання екзаменаційного білету. Бланк письмової відповіді, підписаний здобувачем, здається членам атестаційної комісії, які проводять іспит. Екзаменаційний білет комплексного іспиту містить 4 питання. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно відповівши на всі запитання - 100.. За відповідь на одне питання здобувач одержує від 0 до 25 балів:
Методи та критерії оцінювання
Оцінка за іспит - це сума балів, одержаних за відповіді на запитання з екзаменаційного білету. Мінімальна позитивна оцінка кваліфікаційного іспиту з фаху складає 60 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни