ПАЛАЦИ І ПАРКИ СВІТУ

Освітня програма: Історичне туризмознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
ПАЛАЦИ І ПАРКИ СВІТУ
Код дисципліни
ВК 2.6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Розуміння способів та методів аналізу матеріалів дослідження теми, знання термінологічного апарату та історіографії проблеми. Знати головні етапи історії палацово-паркового мистецтва, особливості сучасного використання видатних палацово-паркових комплексів світу. Вміти класифікувати та систематизувати палацово-паркові об’єкти, аналізувати історичні джерела розробляти і виконувати тематичні дослідження з питань збереження та використання палацово-паркових комплексів, інтерпретувати данні і робити висновки. Удосконалювати навички та вміння щодо формування нового туристичного продукту, нових напрямків туристичної діяльності, навички та вміння щодо розробки та організації історико-культурних турів на основі світової палацово-паркової спадщини. Здатність критично використовувати наукові бази даних та інші відповідні джерела інформації з історії палацово-паркового мистецтва.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи всесвітньої та української історії та культури, історико-культурні ресурси провідних європейських країн та України. Вміти проводити пошукову роботу в бібліотеках, відділах, опрацьовувати наукову літературу, електронні бази даних з даної тематики. Володіти елементарними навичками відбору методів та підходів до аналізу явищ матеріальної і духовної культури, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Палаци і парки світу» вивчається в контексті світового розвитку садово-паркового мистецтва у його тісному зв’язку з досягненнями образотворчого мистецтва, будівельної справи, палацової та ландшафтної архітектури. Розкривається історичний, філософський та естетичний зміст палацово-паркового мистецтва, відтворюється взаємозв’язок між особливостями розвитку пам’яток палацово-паркового мистецтва та „естетичним кліматом” епохи. На основі вивчення спецкурсу студенти ОНП «Історичне туризмознавство» зможуть зрозуміти взаємозв’язок палацово-паркового мистецтва з розвитком матеріальної і художньої культури. Вивчаються основні етапи становлення палацово-паркового мистецтва в Україні та видатні пам’ятки палацово-паркової архітектури. Мета дисципліни –забезпечити цілісні знання про особливості історичного розвитку палацово-паркового будівництва, відмінностей мистецьких стилів і прийомів, історичну долю головних пам’яток палацової та садибної архітектури, втілення у паркобудівництві України головних здобутків відповідних історичних епох.
Рекомендована та необхідна література
Білоус В.І. Садово-паркове мистецтво. Коротка історія розвитку та методи створення художніх садів. К.: Науковий світ, 2001. Ибрагимова А. Ханский дворец в Бахчисарае XVI – XVIII вв. К.: Видавець Олег Філюк, 2015. Кучерявий В.П. Історія ландшафтної архітектури. Підручник. Львів: «Новий світ – 2000», 2020. Левкович Н. Я. Палацові та садибно-паркові ансамблі Галичини кінця XVIII – першої половини ХІХ ст. Львів, 2007. Михайлишин О. Палацово-паркові ансамблі Волині 2-ї половини XVIII – XIX століть. К.: Лібра, 2000. Пажимський Б., Пажимський О. Маєтки (палацово-паркові ансамблі) Хмельниччини ХVІІІ – ХІХ ст. Хмельницький–Київ, 2006. 156 с. Родічкін І., Родічкіна О. Старовинні маєтки України. К.: Мистецтво, 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Забезпечити цілісні знання щодо історичних передумов появи та еволюції головних палацово-паркових стилів від найдавніших часів до сучасності, показати зв’язок палацово-паркового мистецтва з історичними досягненнями духовного та соціально-економічного розвитку людства; набути знання щодо історії спорудження та функціонування видатних пам’яток палацово-паркової архітектури, особливостей їх використання в туристичній практиці в Україні та світі. Студенти повинні засвоїти елементи науково-дослідної роботи, вміти системно аналізувати історію палацово-паркового мистецтва як складне естетично-духовне явище, яке відноситься до найвищих досягнень людства. Навчальна дисципліна «Палаці парки світу» сприяє виробленню у студентів професійних навичок, необхідних для роботи в туристичній, музейній сфері, міжнародних організаціях, туристично-екскурсійному бізнесі.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Контрольна робота з тем. Індивідуальне завдання. Оцінювання роботи під час семінарських занять. Підсумкова контрольна робота (екзамен). Максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю – 48 балів Підсумкове оцінювання: екзамен. - форма оцінювання – екзамен; - максимальна кількість балів, які може отримати студент на екзамені – 40 балів; - мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним – 24 бали. - форма проведення екзамену – письмова, види завдань – завдання, які потребують розгорнутих відповідей.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни