Туристична дипломатія й етикет професійного спілкування

Освітня програма: Історичне туризмознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Туристична дипломатія й етикет професійного спілкування
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1.1. Знати основні поняття та визначення, особливість становлення наукових знань про туристичну дипломатію. 1.2 Знати основні норми ділового етикету, етичних та естетичних засад в міжнародній туристичній діяльності; Вміння аналізувати основні результати досягнень країн світу у міжнародній туристичній діяльності. 2.2 Вміння інтерпретувати результати наукових досліджень з дослідження туристичної дипломатії. 3.1 Навички підготовки та виконання тематичних досліджень, інтерпретації даних та розробки висновків з питань туристичної дипломатії. 3.2 Удосконалювати навички та вміння щодо оприлюднення нових знань про розвиток туристичної науки. 4.1 Здатність критично використовувати наукові бази даних та інші відповідні джерела інформації при дослідженні наукового доробку в царині туристичної дипломатії. 4.2 Приймати й обґрунтувати рішення щодо розробки новацій у сфері туристичної дипломатії та нести відповідальність за пропозиції на основі принципів доброчесності та норм професійної етики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні етапи історії України, всесвітньої історії. 2. Вміти аналізувати наявну документальну базу з історії, статистичні дані, опрацьовувати наукову літературу, зокрема й іноземну, проводити пошукову роботу в архівах і бібліотеках, відділах картографії та бібліографії; опрацьовувати газетні і журнальні фонди. 3. Володіти елементарними навичками відбору методів та підходів до аналізу явищ матеріальної і духовної культури, історичного аналізу, встановлення причинно- наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Формування у студентів знань про історію, передумови, головні напрямки, тенденції та перспективи туристичної дипломатії як одного з інструментів зовнішньої політики ХХІ століття, чинників, які обумовили зростання важливості туристичної дипломатії як «м’якої сили» у міждержавних та міжкультурних відносинах; знайомство з базовими основами етикету професійного спілкування. Дисципліна має комплексний і міждисциплінарний характер, передбачає вивчення відносно нового напряму у міжнародних відносинах, пов’язаного не тільки з діяльністю окремих інституцій, але міжкультурною комунікацією, що виникає в процесі переміщення мільйонів туристів, новими методами популяризації
Рекомендована та необхідна література
1. Стратегія публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України на 2021–2025 роки». URL: https://mfa.gov.ua/storage/app/sites/1/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D1%96%D1%97/public-diplomacy-strategy.pdf. 2. Висоцький О.Ю. Публічна дипломатія: конспект лекцій. Частина І., 2020. 56 с. 3. Культура і освіта фахівців туристської сфери: сучасні тенденції та прогнози: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (13-14 жовтня 2004 р.), 2005. 654 с. 4. Політика культурної дипломатії: стратегічні пріоритети для України: зб. наук.-експерт. матеріалів. 2016. – 92 с. 5. Процюк М. Публічна та культурна дипломатія як засіб «м’якої сили» України: запозичені моделі, реальні кроки та стратегічні пріоритети //Науковий вісник Дипломатичної академії України. Випуск 23. Частина ІІ. Серія «Політичні науки». – Київ, 2016. – С.21-29. 6. Україна. Їжа та історія. 2021. 7. Яковенко Н. Гастрономічна дипломатія у міжнародних відносинах // Зовнішні справи. 2021. № 7. С. 50-63.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальна дисципліна «Туристична дипломатія та етикет професійного спілкування» сприяє формуванню й поглибленню компетентностей: Здатність презентувати та обговорювати результати досліджень і професійної діяльності у сфері історії (зокрема, історичного туризмознавства) та археології. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності). Здатність працювати в міжнародному контексті. Здатність приймати обґрунтовані рішення. Здатність розробляти і реалізовувати наукові та прикладні проекти у сфері історії (зокрема, історичного туризмознавства), археології та/або дотичні до них міждисциплінарні проекти. Здатність використовувати сучасні цифрові інструменти і технології для проведення досліджень та професійної діяльності у сфері історії (зокрема, історії мистецтва) та археології. Використовувати набуті знання для створення та просування історико-туристичного продукту в системі туристичного бізнесу.
Методи та критерії оцінювання
Cеместрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота; 2. Реферат; 3. Оцінювання роботи під час семінарських занять; 4.Залік. *Максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. Підсумкове оцінювання залік; - максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом – 20 балів; - Оцінюються такі результати навчання студента: вміти критично використовувати наукові бази даних та інші відповідні джерела інформації; вміти здійснювати історико-екскурсознавчий аналіз з метою детального вивчення і дослідження питань історії Києва. - Форма проведення заліку – письмова, види завдань – завдання, які потребують розгорнутих відповідей; - мінімальний пороговий рівень оцінки, за якої залік вважається складеним – 12 балів. Необхідна умова допуску до заліку: студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше, ніж 40 балів (критично-розрахунковий мінімум). Рекомендований мінімум допуску до заліку 48 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни