Міжнародний арт-ринок: історія та сучасні тенденції

Освітня програма: Історія мистецтв

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Міжнародний арт-ринок: історія та сучасні тенденції
Код дисципліни
ВК1.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Розробляти й реалізовувати історичні та міждисциплінарні проєкти з урахуванням сучасних методологічних підходів. Застосовувати у професійній діяльності у сфері історії та археології сучасні цифрові інструменти і технології для пошуку, збереження і оброблення інформації, у тому числі для виконання наукових досліджень і реалізації. Розширювати актуалізовану джерельну базу за рахунок введення до наукового обігу архівних джерел, опрацювання фондів музеїв, галерей та приватних колекцій творів мистецтва, участі у наукових й археологічних експедиціях тощо.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні терміни та поняття з історії розвитку артринку в ХХІ столітті. - Вміти визначати тенденції розвитку артринку України, Західної Європи та Північної Америки. - Володіти навичками джерельної критики, історичного аналізу та опрацювання статистичних даних артринку.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Міжнародний артринок: історія та сучасні тенденції розвитку» охоплює коло питань, пов’язаних з історією становлення артринок в кінці XX століття та його специфікою розвитку в XXI столітті. Під час лекційних занять розглядатимуться питання, пов’язані з проблемою переформатування історії мистецтва на початку XXI століття з історії ідей на історію ринкової співпраці та продажу робіт. Особлива увага буде приділена питанню теоретизації артринок та його функціонування на рівні фінансової термінології, яка інтегрувала в термінологію теоретико-мистецьку. Саме тому протягом семінарських занять студентам буде запропоновано проаналізувати наявні історико-мистецькі концепції артринок, а також стан артринок в Україні. Це передбачатиме аналіз мистецьких колекцій, як музейних, так і приватних, функціонування аукціонних домів та історію продажів найдорожчих робіт українських художників на світовому ринку. Окремим блоком дисципліни буде розгляд актуальних тенденцій сучасного артринок на прикладі аналізу представлених робіт на найбільших арт'ярмарків Західної Європи та Північної Америки за останні 5 років.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи та критерії оцінювання
1. Контрольна робота з тем ЗМ1 (тест): РН 1.1, 1.5. — 10 балів/ 6 балів*. 2. Контрольна робота з тем ЗМ2 (тест): РН 1.4., 2.1.— 10 балів/ 6 балів. 3. Індивідуальне завдання 1: РН 1.2. - 10 балів/ 6 балів. 4. Індивідуальне завдання 2: РН 1.3. - 15 балів/ 9 балів. 5. Оцінювання роботи під час семінарських занять (ЗМ 1): РН 1.1., 1.5. - 15 балів/ 9 балів. 6. Оцінювання роботи під час семінарських занять (ЗМ 2): РН 1.4., 2.1. - 20 балів/ 12 балів. 7. Підсумкова контрольна робота Р.Н. 2.2., 4.1. - 20 балів / 12 балів * максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни