Українська мова у професійній комунікації
Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Українська мова у професійній комунікації
Код дисципліни
ОК 41
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати сучасний стан розвитку української літературної мови, жанрову диференціацію української літературної мови, принципи лінгвістичної аналітичної роботи з науковими джерелами, основні поняття, терміни, номенклатурні назви в обраній для спеціалізації галузі, основні лінгвістичні особливості жанрів наукової, офіційно-ділової та мас-медійної комунікації, стилістичні можливості мовних засобів у різних комунікативних ситуаціях, особливості укладання сучасних термінологічних словників різних типів. Уміти аналізувати тексти наукового, офіційно-ділового стилів і стилю масової інформації, самостійно створювати різножанрові тексти; вільно володіти науковою термінологією відповідної до обраної спеціальності галузі знань, аналітично опрацьовувати наукову літературу; реферувати наукові тексти. Обговорювати та дискутувати щодо актуальних проблем стилістичних можливостей мовних засобів у різних комунікативних ситуаціях, аналізу текстів різних стилів сучасної української літературної мови.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів: базовий рівень відповідно до вимог, що висуваються до випускників середньої школи.
Знання теоретичних основ: пояснити значення основних філологічних термінів, передбачених стандартним шкільним курсом.
Володіння техніками та методиками: володіти елементарними навичками формулювання своєї думки, уявлення про мову як систему.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Українська мова у професійній комунікації» присвячена вивченню питань функціонування сучасної української мови в різних сферах суспільної комунікації: наукового й офіційно-ділового спілкування, мас-медійної комунікації, лінгвостилістичній специфіці жанрів сучасної професійної комунікації, а також аналізу терміносистем відповідних до спеціалізацій студентів галузей та лексикографічній роботі.
Мета дисципліни – ознайомити студентів з комплексом засадничих питань щодо функціонування української мови в сучасних умовах розвитку суспільства й мови, сформувати практичні уміння й навички застосування знань на практиці, зокрема, роботи з текстами відповідних до обраної спеціальності галузей знань.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Цілі навчальної дисципліни спрямовані на досягнення таких компетентностей випускника (за описом ОПП «Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм»): загальні компетентності (ЗК):
Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
Здатність застосовувати знання в практичних ситуаціях.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру проводяться практичні заняття із відповідних тем, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 37 балів, до складання заліку не допускаються. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (37 балів) проводиться підсумкова семестрова контрольна робота, а також оцінюються реферати за темами курсу. Максимальна оцінка за додаткові форми оцінювання не може перевищувати 40% підсумкової оцінки. Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом у процесі виконання заявлених видів та форм навчання, та бали, отримані на заліку.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Борисівна
Дядищева-Росовецька
Кафедра стилістики та мовної комунікації
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Ольга
Василівна
П'ятецька
Кафедра стилістики та мовної комунікації
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра стилістики та мовної комунікації
Навчально-науковий інститут філології
Кафедра стилістики та мовної комунікації
Навчально-науковий інститут філології