Основи державно-правового регулювання туризму

Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Основи державно-правового регулювання туризму
Код дисципліни
ОК 39
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати термінологічно-понятійний апарат навчальної дисципліни, основні законодавчі акти у сфері туризму. Знати зміст і порядок ліцензування, стандартизації і сертифікації туристичних послуг. Знати і характеризувати види страхування в галузі туризму. Знати сутність нормативно-правового забезпечення відповідальності за порушення законодавства в галузі туризму. Знати види юридичної відповідальності суб‘єктів туристичної діяльності. Вміти оформляти документи на отримання ліцензій, сертифікатів. Вміти складати звіт про діяльність туристичної організації. Готувати аналітичні доповіді, обґрунтовувати шляхи вдосконалення нормативно-правового регулювання туристичної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування або вибору навчальної дисципліни: Знати найважливіші факти та поняття, які стосуються основ права (правознавства), туризмології та історії туризму. Вміти аналізувати й узагальнювати законодавчі акти, зокрема ті, що стосуються конституційного та міжнародного права. Володіти елементарними навичками встановлення причинно-наслідкових зв’язків, знаходити й критично аналізувати потрібну інформацію з історії туризму та особливостей його розвитку на різних контитентах.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Основи державно-правового регулювання туризму» вивчає специфіку та особливості державно-правового регулювання туристичної діяльності, правові засади туроператорської і турагентської діяльності, правові аспекти екскурсійної діяльності, а також основи ліцензування туристичної діяльності, стандартизації у сфері туризму, сертифікації туристичних послуг. Велика увага при викладанні дисципліни приділяється проблемам безпеки туризму та юридичної відповідальності за правопорушення у сфері туристичної діяльності. Мета дисципліни – формування у студентів поглибленого розуміння основних термінів, понять і категорій правового регулювання туристичної діяльності та навичок оволодіння сукупністю знань з правового регулювання відносин у сфері туризму в Україні та світі.
Рекомендована та необхідна література
Ващишин М. Правове регулювання туристичної діяльності. Львів: ПП Сорока Т.Б. 2014. 168 с. Закон України «Про туризм» від 18 листопада 2003 року / Зі змінами станом на 26 червня 2019 р. Правила проведення туристичних подорожей з учнівською та студентською молоддю України, затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 24 березня 2006 р. №237. / Зі змінами станом на 14 листопада 2014 р. Державна цільова соціальна програма розвитку в Україні спортивної та туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках, затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 2011 р. №707. / Зі змінами станом на 27 листопада 2015 р. Інструкція про порядок оформлення ваучера на надання туристичних послуг та його використання, затверджено наказом Державної туристичної адміністрації України від 6 червня 2005 р. №50. / Зі змінами станом на 10 грудня 2013 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Завдання (навчальні цілі): ознайомлення студентів з предметом вивчення цієї правової дисципліни, її інструментарієм, нормативно-правовими актами, що регламентують надання туристичних послуг, з державними стандартами в галузі туризму; навчити студентів обирати ефективну правову форму функціонування туристичного підприємства з урахуванням можливостей та умов ліцензування туристичної діяльності; сформувати у студентів уміння аналізувати вплив законодавчого забезпечення на ефективність туристичної діяльності; навчити студентів складати необхідні документи для здійснення підприємницької діяльності в галузі туризму. Навчальна дисципліна «Основи державно-правового регулювання туризму» сприяє виробленню у студентів професійних навичок, необхідних для подальшої роботи в структурах, пов‘язаних як з туристичним бізнесом, так і з народознавством, міжнародними відносинами.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях, а також бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу. Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, семінари, самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 4, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 5 – 8. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра теорії та історії права та держави
Навчально-науковий інститут права