Туристична дипломатія і культурна зовнішня політика зарубіжних держав та України
Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Туристична дипломатія і культурна зовнішня політика зарубіжних держав та України
Код дисципліни
ОК 37
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Основні поняття, терміни та становлення наукових знань про туристичну дипломатію; основні напрямки та характерні особливості культурної зовнішньої політики зарубіжних держав та України; базові норми етичних та естетичних засад в міжнародній туристичній діяльності; вміння аналізувати основні результати міжнародної туристичної діяльності різних країн світу; вміння аналізувати результати міжнародної туристичної діяльності України; вміння інтерпретувати результати наукових досліджень в галузі туристичної дипломатії та культурної зовнішньої політики; навички підготовки та виконання тематичних досліджень, обробки даних та розробки висновків з питань туристичної дипломатії за культурної зовнішньої політики; удосконалення навичок та вмінь щодо оприлюднення нових знань стосовно розвитку туризмознавства; здатність критично вивчати наукові бази даних та інші відповідні джерела інформації при дослідженні наукового доробку в царині туристичної дипломатії та культурної зовнішньої політики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування або вибору навчальної дисципліни:
Знати основні етапи історії України, всесвітньої історії, української та зарубіжної етнології.
Вміти аналізувати наявну документальну базу з історії, статистичні дані, опрацьовувати наукову літературу. зокрема й іноземну, проводити пошукову роботу в архівах i бібліотеках, відділах картографії та бібліографії; опрацьовувати газетні i журнальні фонди.
Володіти елементарними навичками вибору методів та підходів до аналізу явищ матеріальної i духовної культури, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна мaє комплексний i міждисциплінарний характер, передбачає вивчення відносно нового напряму у міжнародних відносинах, пов’язаного не тільки з діяльністю окремих інституцій, але й з міжкультурною комунікацією, що виникає в процесі переміщення мільйонів туристів, новими методами популяризації.
Meтa дисципліни: формування у здобувачів знань про історію, передумови, головні напрямки, тенденції та перспективи туристичної дипломатії як одного з інструментів зовнішньої політики XXI століття, чинників, які обумовили зростання важливості туристичної дипломатії як «м’якої сили» у міждержавних та міжкультурних відносинах; знайомство з основами культурної зовнішньої політики зарубіжних держав та України.
Рекомендована та необхідна література
Стратегія публічтної дипломатії Міністерства закордонних справ Украі’ни на 2021—2025 роки». Rисоцький О. Ю. Публlчна дипломатія: конспект лекцій. Частина І., 2020. 56 с. Культура i освіта фaxівців туристської cфepи: сучасні тснденції та прогнози: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (13-14 жовтня 2004 р.), 2005. 654 с. Політика культурної дипломатії: стратегічні пріоритети для У країни, 2016. – 92 с. Процюк М. Публічна та культурна дипломатія як засіб «мякої сили» України: запозичені моделі, реальні кроки та стратегічні пріоритети //Науковий вісник Дипломатичної академії У країни. Випуск 23.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальна дисципліна «Туристична дипломатія і культурна зовнішня політика зарубіжних держав та України» сприяє формуванню й поглибленню таких компетентностей:
Здатність використовувати фахові знання та професійні навички для виявлення, охорони та популяризації історико-культурної спадщини.
Здатність використовувати у фаховій діяльності знання гуманітарних та соціальних наук, вміння аналізувати, оцінювати і прогнозувати політичні, економічні, культурні й соціальні події та явища.
Вміти проводити системний аналіз сучасного стану та перспектив історико-культурного туризму України та країн світу.
Вміти виявляти та впроваджувати історико-культурні ресурси України та країн світу в туристичну практику.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здобувача здійснюеться за модульно- рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з ycix тем двох змістових модулів (бали, отримані під час роботи на лекційних заняттях; бали. отримані за викопання індивідуальних завдань (рефератів); бали, отримані під час модульного контролю, а тако ж балн, отрнмані під час складання завдань підсумкового контролю (заліку). Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Оцінка успішності знань студентів здійснюється в двох формах: семестрове оцінювання (контрольні роботи, усне опитування, реферати) i підсумкове оцінювання (залік). Загальна сума балів — 100 (із них, семестрове оцінювання — максимум 80 балів; підсумкове оцінювання (залік) — максимум 20 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталя
Леонідівна
Яковенко
Кафедра міжнародних організацій та дипломатичної служби
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра міжнародних організацій та дипломатичної служби
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин