Історія медіа

Освітня програма: Практична (публічна) історія з поглибленим вивченням іноземних мов

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Історія медіа
Код дисципліни
ОК.35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Дати студентам загальне уявлення про обставини заснування та функціонування медіа у світі та Україні, сформувати системні знання основних етапів розвитку ЗМІ, їх ролі та функцій у сучасному суспільстві, основ медіаграмотності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Історія української та зарубіжної культури», «Публічне мовлення та міжкультурна комунікація».
Зміст навчальної дисципліни
Аналіз причин та історичних обставин появи преси. Ознайомлення з основними етапами, провідними тенденціями розвитку друкованих та електронних медіа у світі та Україні, їх внеском у розвиток історичної думки. Вивчення особливостей впливу світових тенденцій на розвиток сучасного медіапростору, класифікації медіа. Формування медіаграмотності у студентів. Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 30 год. Самостійна робота – 60 год. Залік.
Рекомендована та необхідна література
1. Владимиров В. Історія української журналістики (1917–1997 роки). – К., 2007. 2. Левченко Г.С. Історія преси в Україні (кінець XVIII – початок ХХІ ст.) для студентів спеціальності 032 «Історія та археологія»: методичні рекомендації до спецкурсу. – Одеса, 2019. 3. Медіаосвіта та медіаграмотність: підручник / Ред.-упор. В.Ф. Іванов, О.В. Волошенюк; За науковою редакцією В. В. Різуна. – К., 2012. 4. Михайлин І. М. Історія української журналістики XIX століття: Підручник. – К., 2003. 5. Палієнко М.Г., Срібняк І.В. Історія зарубіжної та української журналістики: Методичний комплекс. К., 2003. 6. Різун В. Теорія масової комунікації: підручник для студентів галузі 0303 «Журналістика та інформація». – К., 2008. 7. Срібняк І. Історія журналістики: виникнення та розвиток новинних мас-медіа в країнах Європи, Азії та Північної Америки (ХVІІ–ХХ ст.). Підручник для студентів вищих навчальних закладів. К., 2018. 8. Український словник медіакультури / О.Т. Баришполець. – К., 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції та самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1–6, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 7–12. Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з тем двох змістових модулів: - бали, отримані за модульні контрольні роботи (тести); - бали, отримані за усні відповіді під час опитування і дискусій на лекціях; - бали, отримані за самостійну роботу. Загальна сума балів – 100 балів (із них, семестрове оцінювання – максимум 100 балів).
Методи та критерії оцінювання
ОПИТУВАННЯ Упродовж семестру оцінюється робота студента під час лекцій (відповідь на питання викладача, участь у дискусії, запитання, виконання письмових завдань): від 1 до 2 балів. МОДУЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ Після завершення відповідно Змістового модулю 1 і Змістового модулю 2 на останньому семінарі проводяться модульні контрольні роботи. Участь студентів у контрольних заходах обов’язкова. Завдання містить 5 тестових і 2 широкі питання. Кожне тестове завдання оцінюється в 2 бали, кожне широке питання – у 5 балів. Максимальна кількість балів, яку студент може набрати за МК – 20 балів. САМОСТІЙНА РОБОТА Предметом самостійної роботи є опрацювання як окремих тем, так і деяких розділів тем курсу. Максимум - 20 балів. ЗАЛІК виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни