Історичний туризм
Освітня програма: Практична (публічна) історія з поглибленим вивченням іноземних мов
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Історичний туризм
Код дисципліни
ОК.33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1.1. Знати категоріальний апарат наукової дисципліни.
1.2. Знати основні періоди, фактори розвитку історичного туризму, його світоглядні та освітні функції.
1.3. Знати основні категорії історичних об’єктів в туризмі, напрямки їх популяризації.
1.4. Вміти аналізувати науково-інформаційне забезпечення історичного туризму; економічну та організаційну складову діяльності підприємств в сфері історичного туризму.
2.1. Вміти комплексно аналізувати історичний туристичний потенціал країн, міст, населених пунктів.
2.2. Вміти готувати наукові матеріали з даної тематики; розробляти екскурсійні маршрути та тури з історичного туризму; організувати екскурсійно-туристичну роботу з історичного туризму.
3.1. Проявляти увагу і толерантність до іншої (й інакшої) думки у процесі інтелектуальної комунікації.
4.1. Приймати й обґрунтувати рішення щодо проведення наукових досліджень з питань історичного туризму, шляхів і форм популяризації історичних турів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні етапи історії України, історичного краєзнавства, історії української та зарубіжної культури.
2. Вміти аналізувати наявну документальну базу з історії, опрацьовувати наукову літературу, зокрема й іноземну, проводити пошукову роботу в архівах і бібліотеках, відділах картографії та бібліографії; опрацьовувати газетні і журнальні фонди.
3. Володіти елементарними навичками відбору методів та підходів до аналізу явищ матеріальної і духовної культури, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Історичний туризм» вирізняється комплексним та міждисциплінарним підходом, дозволяє сформувати знання стосовно історичної складової сучасного туристичного бізнесу різних країн світу, особливостей використання історичних пам’яток в туристичній діяльності, набути практичних навичок у підготовці та рекламуванні туристичного продукту історичного змісту.
Рекомендована та необхідна література
1. Бейдик О. О. Рекреаційно-туристські ресурси України: Методологія та методики аналізу, термінологія, районування: Монографія. К.: ВПЦ «Київський університет», 2001. 395 с.
2. Білоус В.І. Садово-паркове мистецтво. Коротка історія розвитку та методи створення художніх садів. К.: Науковий світ, 2001. 299 с.
3. Історія Києва: від княжої доби до сучасності. Збірник документів і матеріалів. Навчальний посібник / За заг. ред. А.П.Коцура, В.Ф.Колесника, Н.В.Терес. К.: Книги-ХХІ, 2005.
4. Концепція Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року [Електрон. ресурс] / Офіційний сайт Державного агентства України з туризму та курортів. Режим доступу : http://www.tourism.gov.ua/ua/25020/26439/
5. Лесик О. В. Замки та монастирі України. Львів: Світ, 1993. 176 с.
6.Федорченко В. К. Історія туризму в Україні : навч. посіб. К. : Вища шк., 2002. 195 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, залік.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань).
Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу.
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни