Вступ до університетських студій

Освітня програма: Практична (публічна) історія з поглибленим вивченням іноземних мов

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Формування в студентів цілісної системи знань про професію історика і Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історію університетської освіти, її роль та місце у сучасному світі, минуле й традиції Київського університету, а також особливості підготовки істориків. Ознайомлення студентів з історією, етапами і тенденціями розвитку освіти в Україні і світі та основними досягненнями світового значення у освітній сфері. Опанування ними інформації про розвиток історичної науки в Україні, про видатних істориків та їх наукові історичні школи.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основних етапи зародження й розвитку української державності і володіння інформацією про Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Вміти користуватися мережею Інтернет, інсталювати та користуватися вільною версією програм zoom і google meet, мати елементарні навички історико-культурного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Аналіз становлення історичної освіти, як окремої наукової галузі. Висвітлення основних етапів, тенденцій та особливостей розвитку освіти в світі та українських землях в минулому та сучасності. Вивчення еволюції універститеської освіти в історії та її нинішніх перспектив. Ознайомлення з історією становлення та розвитку Університету Св. Володимира у Києві в різні історичні періоди. Вивчення історії організації навчального процесу, реформи, що запроваджувалися в освіті в різні часи та правовий статус університету. Загальний обсяг 60 год., в тому числі: Лекцій – 28 год. Самостійна робота – 30 год. Консультації – 2 год. Залік.
Рекомендована та необхідна література
1. Велика хартія університетів (Magna Charta Universitetum, прийнята в Болоньї 18 вересня 1988 року у 900-річчя Болонського університету, ректори 430 університетів. 2. Вергун В. А., Копійка В. В., Рижков М. М. Вступ до університетських студій: Навчальний посібник. – К.: Вадекс, 2017. 3. Історія Київського університету: У 2-х т. / за ред. Л. В. Губерського, І. К. Патриляка, В. Ф. Колесника, А. І. Чуткого. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. – Т. 1-2. 4. Казьмирчук Г., Казьмирчук М. Вступ до університетських студій: нариси та інформативні документи. – К.: ПП «КП УкрСіч», 2018. 5. Кузьмінський А. І. Вступ до університетських студій: навч. посіб. для студ. ун-тів. – Черкаси, 2004. 6. Патриляк І. К., Боровик М. А., Ляпіна О. В. Нариси з історії Київського університету: Навчальний посібник для студентів історичного факультету. – К., 2009. 7. Сидоренко Н. М., Латиш Ю. В. Вступ до університетських студій: Навчальний посібник. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, презентацію творчих робіт, тестові завдання та самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять Вступ, теми 1–13, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 14–21. Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів: - бали, отримані за презентацію творчих робіт, ; - бали, отримані за модульні контрольні роботи (тести); - бали, отримані за самостійну роботу (за підготовку есе). Загальна сума балів – 100 балів (із них, семестрове оцінювання – максимум 80 балів; підсумкове оцінювання (залік) – максимум 20 балів).
Методи та критерії оцінювання
ПРЕЗЕНТАЦІЯ Упродовж семестру студенти представляють презентацію своїх творчих робіт. Максимум 15 балів. МОДУЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ Завдання містить 15 тестових питань. Кожне завдання оцінюється в 1 бал. Максимальна кількість балів, яку студент може набрати за МК – 15 балів. САМОСТІЙНА РОБОТА Предметом самостійної роботи є опрацювання як окремих тем, так і деяких розділів тем курсу. Максимум - 10 балів. ЗАЛІК Проводиться у формі підсумкової контрольної роботи, яка містить два завдання, кожне з яких оцінюється від 0 до 10 балів. Максимально можна отримати 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни