Діяльність ОУН в українському зарубіжжі

Освітня програма: Світове українство в цивілізаційному поступі з поглибленим вивченням іноземних мов

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Діяльність ОУН в українському зарубіжжі
Код дисципліни
ОК.35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1.1.Знати: основні події з історії діяльності ОУН за кордоном 1.2.Вміти: критично аналізувати джерела внутрішнього й зовнішнього походження щодо історії ОУН за кордоном 1.3.Знати: місце зарубіжних структур ОУН в боротьбі за відродження Української держави 2.1.Знати: початковий період творення структур ОУН за рубежем 2.2.Вміти: визначити роль УВО та студентських організацій в створенні ОУН наприкінці 1920-х років 2.3.Знати: основні моменти проведення Першого Великого Збору ОУН у 1929 році. 3.1.Знати: процес творення теренових структур ОУН в українському зарубіжжі. 4.1.Знати: діяльність оунівських організацій поза межами окупованої УРСР під час Другої світової війни 4.2.Знати: творення осередків ОУН в таборах інтернованих і на нових поселеннях української політичної еміграції 4.3.Знати: роль обох відламів ОУН за кордоном в організації діаспори на боротьбу за відродження Української держави та їх сучасний стан
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: досконало осягнути політичну історію доби та вичленувати дискусійні й невирішені проблеми; вивчити історію повсякдення та через неї проникнути у специфіку доби і людини цієї доби, навчитися розуміти цю людину й мислити її категоріями та призвичаєннями задля фахового засвоєння історичного минулого. Студенти мають вільно володіти матеріалом історичних джерел та всією новітньою історіографією. 2. Вміти: головною вимогою до студентів є вміння читати, розуміти та тлумачити джерела ХХ-ХХІ ст., що становлять основу історичних студій означеного періоду; навчитися самостійно розбирати кожне джерело і здобувати з нього „факти” методом фахового залучення текстологічних знань 3. Володіти елементарними навичками самостійного виявлення залежності соціально-політичних факторів історії від різних чинників внутрішнього та зовнішнього, а також ментального спрямування.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Творення радикальних патріотичних організацій після поразки Української національної революції. УВО, студентські спілки. Тема 2. Об’єднавчі процеси націоналістичних організацій в середовищі української еміграції в Європі. Вироблення спільної ідеології. Тема 3. Перший Великий Збір ОУН у Відні. 1929 рік. Тема 4. Формування зарубіжних теренових структур ОУН. Тема 5. Діяльність Проводу ОУН в 1929 – 1939 роках. Постать Євгена Коновальця. Тема 6. Причини й процес розколу ОУН з початком Другої світової війни. Тема 7. Остаточний розкол в ОУН. Проголошення в Кракові Революційної ОУН на чолі з Степаном Бандерою. Тема 8. Підготовка обох відламів ОУН до відновлення Української держави. Формування похідних груп ОУН у Закерзонні. Тема 9. Розвиток націоналістичного руху поза межами УРСР з початком гітлерівського нападу на СРСР. Тема 10. Організаційна роль ОУН в створенні відділів УПА в Закерзонні та в Берестейщині. Тема 11. Оунівське підпілля на теренах Великонімеччини в роки Другої світової війни. Тема 12. Українське націоналістичне підпілля після Другої світової війни на теренах Закерзоння та Берестейщини. Тема 13. Розширення мережі оунівських організацій у Західній Європі та за океаном у результаті масової політичної еміграції з українських теренів. Тема 14. Боротьба оунівських організацій зарубіжжя за відродження Української держави. Тема 15. Діяльність ОУН в українському зарубіжжі на сучасному етапі.
Рекомендована та необхідна література
1. Бандера С. Перспективи української революції. – Київ, 2. Роман Шухевич у документах радянських органів державної безпеки (1939 – 1959). - Київ: Українська Видавнича Спілка, 2007. – Т. 1 – 2. 3. Сергійчук В.Український здвиг: Волинь. - Київ: Українська Видавнича Спілка, 2005. 4. Сергійчук В. Український здвиг: Закерзоння. - Київ: Українська Видавнича Спілка, 2004. 5. Степан Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939 – 1959). - Київ: Українська Видавнича Спілка, 2009. – Т. 1 – 3. 6. Сергійчук В. Діяльність оунівського підпілля в роки Другої світової війни поза межами УРСР// Душею завжди з Україною. Пропам’ятний збірник на пошану українського правника та політолога Володимира-Юрія Даниліва. – Київ-Торонто:Фундація імені В.-Ю. Даниліва, 2003.- С. 219-250.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна робота, лекції, семінари.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка успішності знань студентів здійснюється в двох формах: семестрове оцінювання (тести, усне опитування, творчі завдання) і підсумкове оцінювання (залік). Форма заліку - письмова.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни