Правове забезпечення екологічної безпеки бізнесу:в аграрному секторі; промислов; транспортній галузі
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Правове забезпечення екологічної безпеки бізнесу:в аграрному секторі; промислов; транспортній галузі
Код дисципліни
ВБ.01.12.33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Досягнення здобувачами освіти таких компетентностей, вмінь та навичок, як, знати: історико-правові передумови розвитку правового забезпечення екологічної безпеки бізнесу; науково-правову літературу та законодавство в сфері правового забезпечення екологічної безпеки бізнесу, зокрема в аграрному секторі економіки, в промисловості, у транспортній галузі; підстави притягнення до юридичної відповідальності за шкоду, завдану внаслідок порушення вимог екологічної безпеки в сфері бізнесу. Розуміти організаційно-правові засади забезпечення екологічної безпеки бізнесу; уміти застосовувати міждисциплінарні підходи до вирішення проблем щодо забезпечення екологічної безпеки в сільському господарстві, на автомобільному, залізничному, авіаційному, трубопровідному транспорті та промисловості в цілому; уміти вибудовувати практичні правові моделі щодо регулювання відносин в окресленій сфері.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку відносин в сфері правового забезпечення екологічної безпеки бізнесу, місце регулювання цих відносин в екологічному праві Україні, поняття екологічної безпеки та особливості правовідносин в сфері забезпечення екологічної безпеки бізнесу в аграрному секторі економіки, в промисловості та у транспортній галузі; вміти аналізувати акти екологічного законодавства та інших галузей права, що регулюють відносини в цій сфері; володіти навичками з підготовки проектів відповідних документів з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері правового забезпечення екологічної безпеки бізнесу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на поглиблення теоретичних знань, практичних вмінь і навичок із самостійного вирішення проблем, що виникають у сфері правового забезпечення екологічної безпеки бізнесу, а саме правових засад забезпечення екологічної безпеки бізнесу в аграрному секторі економіки, в промисловості та у транспортній галузі. Здобувачі освіти вивчають наукові підходи щодо сутності правового забезпечення екологічної безпеки бізнесу, нормативно-правового регулювання відносин в окресленій сфері, особливості юридичної відповідальності підприємств за шкоду, завдану внаслідок порушення вимог екологічної безпеки тощо. Значна увага акцентується на формуванні у здобувачів освіти практичних навичок щодо врегулювання відносин, які спрямовані на забезпечення екологічної безпеки бізнесу та аналізі судової практики у даній сфері.
Рекомендована та необхідна література
1.Проблеми права екологічної безпеки: навч. посіб./ М.В. Краснова, Г.І. Балюк [та ін.]; Київ. нац. ун-т, Нац. гірн. ун-т. Дніпро, 2016. 575 с.
2.Краснова М.В., Краснова Ю.А. Екологічне право України. Загальна частина: підручн. К.:ВПЦ «Київський ун-т», 2021. 190 с.
3.Краснова Ю.А. Право екологічної безпеки: навч. посіб. К.:ЦП «Компринт», 2019. 238 с.
4.Земельне, екологічне, аграрне право: оцінка впливу на довкілля: Збірн. матеріалів Всеукр. кругл. столу, 18.06.2018 р, м. Київ. 2018. 170 с.
5.Євстігнєєв А.С. Екологічна безпека спеціального природокористування в Україні у контексті сталого розвитку: теоретико-правові аспекти: моногр. Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. Київ:Гордон, 2018. 494 с.
6.Козмуляк К.А. Правове регулювання екологічної безпеки в сфері сільськогосподарського виробництва в Україні: моногр. Чернівці:Кондратьєв А.В, 2017. 192 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції проводяться з використанням діалектичного, історичного, порівняльно-правового методів дослідження, наукових, нормативно-правових та інших джерел, матеріалів практики. Здобувачам освіти окреслюються перспективи правового забезпечення екологічної безпеки бізнесу, зокрема в аграрному секторі економіки, в промисловості та у транспортній галузі. На семінарських заняттях при вирішенні задач забезпечується комунікація здобувачів освіти щодо правомірності дій суб’єктів екологічних правовідносин, досягається оптимальний рівень аргументації правових позицій їх учасників. Здобувачі освіти готують проекти юридично значимих документів, визначають підстави юридичної відповідальності за правопорушення в сфері щодо правового забезпечення екологічної безпеки бізнесу. На самостійну роботу виносяться завдання з підготовки здобувачами освіти самостійних робіт за окремими темами, дослідження судової практики, аналітичних матеріалів тощо.
Методи та критерії оцінювання
Семестровими формами оцінювання є: доповідь (виступ на задану тему) – від 3 до 5 балів; доповнення доповіді – від 1 до 2 балів; експрес опитування – від 2 до 3 балів; колоквіум – від 3 до 5 балів; вирішення задачі – від 3 до 5 балів; самостійна робота – від 3 до 4 балів; тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 3 до 5 балів; участь у дискусії – від 2 до 3 балів; тестове контрольне опитування – від 4 до 8 балів. Підсумкове оцінювання – письмовий залік. Максимальний бал, який може бути отриманий здобувачем освіти за підсумком навчання протягом семестру, складає 40 балів. За результатами складання підсумкової форми контролю (залік) здобувач освіти може отримати максимально 60 балів. Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну не може бути меншою за 60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни