Бізнес та правове забезпечення його безпеки

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Бізнес та правове забезпечення його безпеки
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей як: здатність на основі чинного господарського законодавства України визначати коло загроз бізнесу, як зовнішніх, так і внутрішніх, прогнозувати їх та управляти ними, визначити коло суб’єктів бізнесу, організаційно-правові форми, в яких вони можуть діяти, особливості правового регулювання їх створення та припинення; набуття навичок роботи з нормативними актами господарського законодавства, зокрема з питань правового забезпечення безпеки бізнесу; вміння розв’язувати складні задачі у сфері правотворчості і правозастосування; опанування та засвоєння студентами теоретичних знань щодо основних засад безпеки бізнесу за законодавством України.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знає положення основних нормативно-правових актів, що визначають особливості здійснення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання. Вміє закріплювати та поглиблювати отримані на лекціях знання шляхом опрацювання джерел спеціальної літератури з відповідних тем спецкурсу; використовує набуті знання з інших навчальних дисциплін, зокрема, цивільного та господарського права; тлумачити та застосовувати в практичній діяльності норми Конституції України, господарського, цивільного, фінансового законодавства, а також рішення Конституційного Суду України, правові позиції Верховного Суду; користуватися правовими інформаційними та аналітичними ресурсами мережі Інтернет; виконувати завдання для самостійної роботи, вирішувати задачі. Володіє елементарними навичками самостійного вивчення і використання актів законодавства та літератури з тематики спецкурсу; самостійного розв’язання проблем, що виникають у процесі діяльності суб’єктів господарювання.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення правового аналізу процесів взаємодії господарюючих суб’єктів із зовнішнім середовищем з приводу розв’язання ринкових, фінансових, інформаційних, організаційних завдань щодо правового забезпечення безпеки бізнесу. В межах навчальної дисципліни вивчаються особливості правового забезпечення безпеки бізнесу. Курс навчальної дисципліни передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України у сфері правового забезпечення безпеки бізнесу. Розвиваються вміння студента самостійно здійснювати управління ризиками у бізнесі та пропонувати шляхи їх запобігання та впливу на них.
Рекомендована та необхідна література
Берлач А. І. Безпека бізнесу. – К. : Університет «Україна», 2007. – 280 с. Білоусов Є. М. Актуальні проблеми господарсько-правового забезпечення економічної безпеки України: монографія / Є. М. Білоусов. – Харків : Право, 2017. – 240с. Великанова М. М. Ризики в цивільному праві : монографія. Київ: Алерта, 2019. – 378 с. Економічна безпека бізнесу : навч. посіб. / [Г. О. Швиданенко, В. М. Кузьомко, Н.І.Норіцина та ін.] ; за заг. та наук. ред. Г. О. Швиданенко. – К.: КНЕУ, 2011. – 511с. Корпоративна безпека: практичний посібник / Ю. І. Когут. – Київ : Консалтингова компанія «СІДКОН», 2021. – 460 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Викладання цієї дисципліни передбачено у формі лекцій, де використовуються також і наочні методи, зокрема демонстрації та ілюстрації (символічно в схемах подається зображення поняття, яке висвітлюється чи проблеми) та семінарів. Комунікативне навчання – акцент цього методу полягає у тому, щоб дати можливість студенту розвити вміння обґрунтувати свою позицію щодо різних правових питань з тематики курсу. Це усні дискусії, вирішення казусів, направлення претензії, позову.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття у відповідності з цією програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни