Захист прав суб‘єктів правовідносин у галузі охорони здоров‘я

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Захист прав суб‘єктів правовідносин у галузі охорони здоров‘я
Код дисципліни
ВБ 01.09.03.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати інституційно-правові засади захисту прав і законних інтересів суб’єктів правовідносин у галузі охорони здоров’я, форми та способи їх захисту. Аналізувати, критично осмислювати положення чинного законодавства України у сфері охорони здоров’я з позицій захисту прав і законних інтересів суб’єктів правовідносин у галузі охорони здоров’я. Вміти розробляти пропозиції щодо вирішення правових проблем, що виникають під час захисту прав і законних інтересів суб’єктів правовідносин у галузі охорони здоров’я; Розробляти правові позиції і стратегії захисту прав і законних інтересів суб’єктів правовідносин у галузі охорони здоров’я; Вміти донести свої висновки, знання та пояснення до фахівців і нефахівців у сфері охорони здоров’я і права.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати уявлення про права людини, їх еволюцію, систему та механізми захисту. Мати уявлення про захист прав і законних інтересів суб’єктів правовідносин в галузі охорони здоров’я та його механізми.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на забезпечення розуміння студентами механізму захисту прав суб’єктів правовідносин у сфері охорони здоров’я та здобуття ними практичних навичок, необхідних для здійснення такого захисту. Курс навчальної дисципліни передбачає ознайомлення студентів з інституційно-правовими засадами захисту прав і законних інтересів суб’єктів правовідносин у галузі охорони здоров’я, з його формами, способами та особливостями їх застосування.
Рекомендована та необхідна література
Грін О. О. Основи медичного права. Альбом схем: навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. / О. О. Грін. – Ужгород: Видавництво ФОП Сабов А. М., 2020. – 377 с. 2. Литвин Н.А., Артеменко О.В. Захист прав людини на охорону здоров’я в умовах пандемії COVID-19 з урахуванням гендерної складової. Право.иа. 2021, № 1. С. 42-48. 3. Литвин Н.А., Артеменко О.В. Забезпечення населення публічно-медичними послугами як гарантія реалізації конституційного права на охорону здоров'я. Юридичний науковий електронний журнал. 2021. № 3. С. 157-159. 4. Медичне право: підручник / за заг. ред д.ю.н., проф. С. Б. Булеци; д.ю.н., доц. М. В. Менджул. – Ужгород: ТОВ «РІК-У», 2021. – 720 с. 3. 5. Миронова Г. А. Модернізація цивільного законодавства в сфері надання медичної допомоги: теоретичні засади та практика імплементації: монографія. – Київ, 2020. – 199 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, доповідь та розв’язання казусу, реферат.
Методи та критерії оцінювання
При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. Мінімальний бал, який може отримати студент-один бал. Максимальний бал за семестр-40 балів.
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни