Вступ до охорони здоров’я
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Вступ до охорони здоров’я
Код дисципліни
ВБ.01.04.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати теоретичні основи охорони здоров’я,основні принципи та види медичної допомоги населенню, особливості медичного забезпечення різних контингентів населення (жінок, дітей, осіб літнього віку), види закладів охорони здоров’я,зміст роботи лікарів основних спеціальностей.
Мати концептуальні знання, набуті у процесі вивчення засад охорони здоров’я на рівні новітніх
досягнень, які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи.
Практичні уміння та здатність до пошуку, обробки, аналізу інформації нормативного та аналітичного характеру про сферу охорони здоров’я з різних джерел, зокрема завдяки використанню інформаційних і комунікаційних технологій.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати особливості трактування поняття «здоров’я», показники популяційного здоров’я,засади організації системи охорони здоров’я та зміст діяльності закладів охорони здоров’я, основні орієнтири реформи вітчизняної охорони здоров’я.
Вміти формулювати визначення та проблеми організації та діяльності закладів охорони здоров’я,інтерпретувати особливості медичної допомоги населенню, розкривати спільні та відмінні ознаки організації охорони здоров’я в різних країнах.
Володіти елементарними навичками щодо пошуку інформаційних матеріалів, нормативно-правових актів, презентацій, звітів, статистичних узагальнень, порівняльних таблиць у відповідних професійних пошукових інформаційних системах, на офіційних сайтах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з завданням організації охорони здоров’я, методом аналізу та оцінкою показників здоров’я населення, організацією надання медичної допомоги різним контингентам населення та його санітарно-епідеміологічного забезпечення,напрямками реформування галузі охорони здоров’я, аналізу діяльності закладів охорони здоров’я.
Рекомендована та необхідна література
1.Громадське здоров`я: підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. / [В. Ф. Москаленко, О.П. Гульчій, Т. С. Грузєва та ін.] ; за ред. В. Ф. Москаленка. – 3-тє вид. – Вінниця: Нова книга, 2014. – 560 с.
2. Москаленко В. Ф. Принципи побудови оптимальної системи охорони здоров’я: український контекст: монографія / В. Ф. Москаленко. – К. : “Книга плюс”, 2018. –320 с.
3. Медичне право: підручник / за заг. ред. д-ра юрид. наук, проф.. С.Б. Булеци; д-ра юрид. наук, доц. М.В. Менджул. – Ужгород: ТОВ «РІК-У», 2021. – 720 с.
4. Солоненко Н. Економіка охорони здоров’я: навч. посіб. – К.: Вид-во НАДУ, 2015. –416 с.
5. Посібник із соціальної медицини та організації охорони здоров’я / [Ю. В. Вороненко, О. П. Гульчій, С. М. Зоріна та ін.] ; за ред. Ю. В. Вороненка. – Київ: Здоров`я, 2002. – 357 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття (доповідь, презентація, участь у дискусії), самостійна робота (есе).
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українською
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни