«Договори в ІТ-сфері»
Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
«Договори в ІТ-сфері»
Код дисципліни
ВБ.1.6.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Завдання вивчення дисципліни спрямовані на формування у студентів наступних компетентностей: оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання; проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів у сфері договорів в ІТ-діяльності з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження; здійснювати презентацію свого дослідження з тематики договірного регулювання відносин в ІТ-сфері, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки; оцінювати достовірність інформації та надійність джерел, ефективно опрацьовувати та використовувати інформацію для проведення наукових досліджень та практичної діяльності у сфері договірного регулювання відносин в ІТ-діяльності.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати поняття, види та основні вимоги, що пред’являються нормами цивільного законодавства до договорів, які укладаються при здійсненні інформаційної діяльності; види істотних умов найпоширеніших видів договорів, що укладаються та виконуються при здійсненні інформаційної діяльності; особливості застосування примірних та типових форм договорів на прикладі інформаційної діяльності. 2. Вміти визначати коло інформаційних правовідносин, в яких можуть застосовуватися договірні інструменти регулювання; формулювати проекти основних видів договорів, що використовуються в інформаційній діяльності; визначати та виробляти методику запобігання ризикам при виконанні договірних зобов’язань в інформаційній сфері. 3. Володіти елементарними навичками складання проектів письмових пропозицій щодо укладання договорів в інформаційній сфері; застосування типових та примірних форм договорів в інформаційних правовідносинах; формулювання істотних, звичайних та випадкових умов договорів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Договори в ІТ-сфері" є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "Магістр" за спеціальністю "Право" в Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка та спрямована на вивчення наступних положень: 1) юридична сутність, призначення та особливості договорів в інформаційній діяльності; 2) види договорів, що використовуються в інформаційній діяльності та їх характеристика; 3) особливості укладення, зміни та виконання договірних зобов’язань; 4) забезпечення договірних зобов’язань в інформаційній діяльності та формування моделі захисту прав сторін інформаційно-договірних правовідносин. Набуватимуться нові знання щодо системи правових та технічних вимог, що пред’являються законодавством України до оцінки правомірності дій сторін договірних зобов’язань, визначення особливостей застосування процедур позасудового вирішення договірних спорів та розгляду договірних спорів.
Рекомендована та необхідна література
1. Договірне право України. Загальна частина : навч. посіб. / за ред. О. В. Дзери. К. : Юрінком Інтер, 2008. 896 с. 2. Договірне право України. Особлива частина : навч. посіб. / за ред. О. В. Дзери. К. : Юрінком Інтер, 2009. 1200 с. 3. Кодинець А. О. Цивільно-правове регулювання зобов’язальних інформаційних відносин : монографія. К. : Алерта, 2016. 582 с. 4. Кохановська О. В. Теоретичні проблеми інформаційних відносин у цивільному праві : Монографія. К. : ВПЦ "Київський університет", 2006. 463 с. 5. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України : у 2 т. 6-те вид., перероб і доп. / За ред. О. В. Дзери, Н. С. Кузнєцової, В. В. Луця. К. : Юрінком Інтер, 2019. Т. І. 752 с., Т. ІІ. 1048 с. 6. A. Kodynets, E. Kokhanovska. Protection of intellectual property in development conditions of the information society. Science and Innovation. 2021. No 17 (1). P. 103–112.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вивчення дисципліни передбачає проведення лекційних та практичних занять; експрес-опитування/тестування/есе (реферат) з запропонованої тематики; модульну контрольну роботу; самостійну роботу студентів з підготовки до семінарських занять; залік (іспит).
Методи та критерії оцінювання
Видами поточного контролю можуть бути: експрес-опитування, доповідь, наукова робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), розв’язання казусу (задачі), модульна контрольна робота (підсумкова контрольна робота). При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання завдань самостійної роботи. Дисципліна викладається в одному семестрі. За 10 днів до початку сесії викладач, який веде семінарські заняття, припиняє приймати відпрацювання. Для студентів, які не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки проводиться заключна контрольна робота.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни