Адміністративна юстиція Юридична практика

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Адміністративна юстиція Юридична практика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Відтворити глибокі знання в межах спеціалізації щодо еволюції думки про окремі елементи системи права з позначенням новацій і осучаснення. Організовувати та проводити самостійні дослідження проблем розвитку окремих складових елементів системи права з викор. наукових теорій і концепцій, наукових методів та міждисц. підходів. Оцінювати правову проблему комплексно та пропонувати клієнту різні варіанти її вирішення з метою охорони, захисту або відновлення його прав, свобод чи інтересів. Організовувати та вести професійні дискусії у сфері окремих галузей права, їх складових елементів. Знати та виявляти глибокі знання з конст., адм.-правової та судової реформи, що характеризують стан. правоох. органів, адмін. судочинства. Знати: основні моделі адмін. юстиції в світі, характеристику європ. стандартів, що застос. до діяльності правоохор. органів, стандарти адмін. судочинства, організовувати та проводити самостійні дослідж. проблем розвитку вітч. моделі адмін. юстиції.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання про загальні засади створення, функціонування органів адміністративної юстиції, їх роль та значення, специфіку правозастосовної діяльності, оскарження правозастосовних актів до судів; 2) володіння навичками сприйняття та аналізу положень нормативно-правових актів, судової практики, у т.ч. Європейського суду з прав людини.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкри-ваються: а) сучасне місце, система органів адміністративної юстиції; б) місце та значення адміністративної юстиції, можливості оскарження незаконних актів суб’єктів владних повноважень приватними особами; в) основні кроки конституційної, адміністративно-правової, судової реформи, удосконалення судоустрою, організації правоохоронних органів; г) значення адміністративного судочинства та розвиток категорій спорів, підсудних адміністративним судам; д) функції та повноваження органів адміністративної юстиції; е) вимоги до правової форми та змісту правозастосовних актів органів адміністративної юстиції; є) відповідальність органів адміністративної юстиції; ж) європейський досвід удосконалення діяльності органів адміністративної юстиції; з) аналіз судової практики щодо перегляду незаконних рішень, дій, бездіяльності органів адміністративної юстиції.
Рекомендована та необхідна література
1.Адміністративне судочинство в Україні: колективна монографія. Під заг. ред. В. Галунька. К., 2021.848 с. 2.Пухтецька А.А. Принципи адміністративного права: адміністративно-правові та євроінтеграційні аспекти оновлення змісту та практики застосування: монографія. – Харків: ПП Панов, 2016. – 434 с. 3.Штефан А. Електр. докази: ознаки тa особл. викор.Теорія і практ. інтел.власн. 2019.#6.С.65-80. 4. Щавінський В. Інтереси держави та сусп. в адм. судочинстві: проблеми пріоритетності.Право і сусп.2016. #4. С.143-148. 5.Адміністративне право України. Повний курс: підручник.Під ред. В. Галунько– Видання третє. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2020. – 584 с. 6.Смокович М., Бевзенко В. Адм. процес України: теорія, практика: підр. К.: Дакор, 2020.1346 с. 7. Адмін. право України: повний курс. Підруч. під ред. Галунько В.Херсон: ОЛДІ-Плюс, 2021. 584 с. 8.Миколаєць В.А.Зразкові та типові справи в адм. судоч. Литви.Часопис КУП НАНУ.2019.#4. 9.ЄСПЛ: підст. та поряд. звернення.ЦК профспілки.2020.URL: pon.org.ua.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Видами поточного контролю можуть бути: експрес опитування, колоквіум, доповідь, наукова робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), модульні контрольні роботи, проміжний контроль (підсумкова контрольна робота). Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час (час консультацій викладача), шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді. За результатами відпрацювання пропущеного заняття з поважних причин викладачем нараховуються бали. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за кредитно-модульною системою, загальну кількість балів формують семестрові бали, отримані під час опанування навчальних модулів. - семестрові форми оцінювання: 1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. колоквіум – від 3 до 4 балів; 3. доповіді та наукові роботи – від 6 до 7 балів; 4. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – від 6 до 7 балів; 5. три модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів); 6. проміжний контроль (
Мова викладання
English

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни