Міжнародне трудове право

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Міжнародне трудове право
Код дисципліни
ВБ.01.03.25.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Можливість абстрактно та творчо мислити при вирішенні проблемних питань, пов’язаних із особливостями теоретичних і практичних питань міжнародного співробітництва держав в сфері праці і зайнятості, в тому числі в межах міжнародних організацій, дослідження сучасних тенденцій правового регулювання в міжнародному трудовому праві з урахуванням закономірностей історичного розвитку. Здатність аналізувати отримані знання у сфері визначення основних напрямків міжнародно-правового регулювання праці, механізму їх захисту та діяльності міжнародних організацій в окресленій сфері. Вміння оперувати поняттями та категоріями міжнародного трудового права, правильно аналізувати і застосовувати міжнародні трудові норми, виявляти закономірності розвитку трудового права в сучасних умовах, вирішувати юридичні колізії у міжнародних трудових нормах.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні історичні етапи розвитку міжнародно-правового регулювання праці, поняття, предмет, метод, різновиди джерел міжнародного трудового права, інституційні основи міжнародного трудового права, структуру і компетенцію міжнародних організацій в сфері праці; основні міжнародно-правові норми щодо: міжнародних стандартів праці, зайнятості та професійної підготовки; трудового договору; робочого часу, часу відпочинку; дисципліни праці, взаємної матеріальної відповідальності працівників і роботодавців; оплати праці; безпеки, гігієни праці; міжнародно-правових стандартів праці окремих категорій працівників; прав профспілок і організацій роботодавців в сфері праці; міжнародно-правового регулювання трудових спорів; соціального страхування і соціального забезпечення в міжнародному трудовому праві.
Зміст навчальної дисципліни
Поняття, предмет, метод та принципи міжнародного трудового права. Джерела міжнародного трудового права. Міжнародні трудові норми. Суб’єкти міжнародного трудового права. МОП: правовий статус і основні напрями діяльності. Міжнародні стандарти праці, зайнятості та професійної підготовки. Поняття трудового договору, його зміст і види. Міжнародно-правове регулювання робочого часу та часу відпочинку. Дисципліна праці. Взаємна матеріальна відповідальність працівників і роботодавців. Міжнародно-правова регламентація оплати праці. Безпека і гігієна праці. Міжнародно-правові стандарти праці окремих категорій працівників. Права профспілок і організацій роботодавців в сфері праці. Міжнародно-правове регулювання трудових спорів. Специфіка спеціалізованої трудової юстиції. Соціальне страхування і соціальне забезпечення в міжнародному трудовому праві.
Рекомендована та необхідна література
Андріїв В.М. Міжнародне трудове право: навчальний посіб. / В. М. Андріїв. – Київ: ВД «Дакор», 2017. – 574 с. Венедіктов В.С., Спіцина Г.О. Трудове право в державах Європи Підручник/С.В. Венедіктов,Г.О. Спіцина. – Київ: Ніка-Центр, 2017. – 184 с. Курс порівняльного трудового права : підручник / Іншин М.І., Мацюк А.Р., Соцький А.М., Щербина В.І. / За ред. акад. А.Р. Мацюка. – 2-ге вид., змін. і доп. Харків : Діса плюс 2015. – Т.1 1056 с. + Т.2. – 744 с. Спіцина Г.О. Порівняльна характеристика правового регулювання праці в Україні та країнах Європейського Союзу: Монографія / Г.О. Спіцина. – К.: Ніка-Центр, 2016. – 304 с. Чижмарь Ю. В. Національне та міжнародне трудове право: теоретико-правові проблеми: монографія /Ю.В. Чижмарь.-Харків: Діса плюс, 2015. 472 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання. Наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження Практичні: аналіз чинної локальної нормотворчої практики, судової практики, практичні завдання
Методи та критерії оцінювання
Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за встановленими формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 40 балів. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на іспиті максимально 60 балів з урахуванням балів отриманих студентом під час проведення лектором тестового контрольного опитування. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 36 балів. У випадку коли студент на іспиті набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), в екзаменаційній відомості у колонці «бали за іспит» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни