Правове регулювання у галузі електронної комерції та ІТ-бізнесу

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Правове регулювання у галузі електронної комерції та ІТ-бізнесу
Код дисципліни
ВБ.1.9.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Мати спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі вивчення поняття, ознак та форм здійснення електронної комерції, особливостей правового статусу суб’єктів електронної комерції та споживачів електронних комерційних послуг. Аналізувати проблеми, пов’язані з практикою організації та проведення електронних аукціонів та електронних публічних закупівель, розробкою програмної продукції та реалізацією проектів ІТ-аутсорсингу. Знати процедури, умови, напрями, ризики та нормативні вимоги щодо застосування електронних грошей та електронних платіжних систем. Вміти розв’язувати складні задачі і правові проблеми удосконалення вітчизняних законодавчих актів у галузі електронної комерції та ІТ-бізнесу з урахуванням європейських стандартів, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог. Вміти обирати та застосовувати передбачені законодавством України способи захисту прав суб’єктів електронної комерції, тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни: 1. Знати основні вимоги, які встановлені законодавством України до діяльності у галузі електронної комерції та ІТ-бізнесу, процедур застосування міжнародних електронних платіжних систем, правові засади проведення електронних торгів, аукціонів, нормативні вимоги, які ставляться до програмної продукції, національні і міжнародні джерела. 2. Вміти оцінювати, визначати юридичне значення та завдання інститутів правового регулювання у галузі електронної комерції і правового регулювання у галузі ІТ-бізнесу, надавати характеристику основним видам діяльності у відповідних напрямах правового регулювання, визначати специфіку укладання і виконання електронних комерційних правочинів, використання інформаційної інфраструктури на умовах ІТ-аутсорсингу, здійснювати характеристику основних способів обігу інформації у галузі електронної комерції, а також способів захисту інформаційних прав споживачів послуг придбаних за допомогою Інтернет-сервісів.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються за принципом архітектоніки такі питання: 1) електронна комерція та ІТ-бізнес, як основа національної цифрової економіки; 2) загальна характеристика механізму правового регулювання діяльності у галузях електронної комерції та ІТ-бізнесу за законодавством України; 3) правовий статус суб’єктів електронної комерції; 4) форми, напрями та інструменти здійснення електронної комерції; 5) правове регулювання застосування електронних платіж-них систем та результатів електронних довірчих послуг; 6) правовий статус суб’єкті ІТ-бізнесу, види та форми їхньої діяльності. Набуватимуться нові знання щодо інструментів публічного адміністрування, які застосовуються у відповідних напрямах суспільної діяльності, дослідження теоретичних та прикладних проблем забезпечення інформаційного правопорядку, запобігання вчинення правопорушень на ринках електронної комерції та ІТ-послуг.
Рекомендована та необхідна література
1. Пацурія Н. Б., Заярний О. А. Кіберстрахування як засіб забезпечення господарського правопорядку в інформаційній сфері: поняття, механізм та умови реалізації. Право України. 2021. № 7. С. 13–29. 2. Заярний О. А. Позасудові форми захисту інформаційних прав приватних осіб та основні напрями їхньої адаптації до стандартів європейського союзу. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки. 2021. № 4 (119). С. 32–37. 3. Баранов О. А. Правове забезпечення інформаційної сфери: теорія, методологія і практика : монографія. К. : Едельвейс, 2014. 434 с. 4. Інформаційне право : підручник / В. Я. Настюк (кер. авт. кол.), Л. П. Коваленко, Р. В. Шаповал та ін. ; за заг. ред. В. Я. Настюка, Л. П. Коваленко, Р. В. Шаповала. Харків : ФОП Бровін О. В., 2016. 280 с. 5. Білоцерковець Н. В. Технологічна нейтральність державного регулювання електронних довірчих послуг: способи імплементації. Visegrad Journal on Human Rights. 2017. № 6.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вивчення дисципліни передбачає проведення лекційних та практичних занять; експрес-опитування/тестування/есе (реферат) з запропонованої тематики; модульну контрольну роботу; самостійну роботу студентів з підготовки до семінарських занять; залік (іспит).
Методи та критерії оцінювання
Видами поточного контролю можуть бути: вирішення практичних казусів, експрес-опитування, доповідь, підготовка проектів індивідуальних чи нормативно-правових актів, модульні контрольні роботи. При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. Викладач виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може один раз відпрацювати пропущене заняття шляхом усного опитування в позааудиторний час (час консультацій викладача), вирішення практичного казусу, підготовки проекту нормативного чи індивідуального акта. За результатами відпрацювання пропущеного заняття з поважних причин викладачем нараховується до 5 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни