Актуальні проблеми загальної частини цивільного права
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Актуальні проблеми загальної частини цивільного права
Код дисципліни
ДВС.27.05.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: використовувати передові знання і методики у процесі правотворення та правозастосування інститутів приватного права; обґрунтовувати правову позицію на різних стадіях правозастосування; мати практичні навички розв’язання проблем, пов’язаних з реалізацією процесуальних функцій суб’єктів правозастосування; інтегрувати необхідні знання та розв’язувати складні задачі правозастосування у різних сферах професійної діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти становлення та розвитку цивільно-правових інститутів, загальні засади правового регулювання майнових та особистих немайнових цивільних відносин, акти цивільного законодавства.
Вміти вільно оперувати понятійно-категоріальним апаратом у сфері цивільного права та застосовувати набуті знання при проведенні наукових досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на проведення глибокого доктринального аналізу актуальних проблем загальної частини цивільного права, що застосовуються при проведенні наукових досліджень. В межах навчальної дисципліни вивчаються методологічні засади цивільного права, джерела цивільного права, поняття, зміст та класифікація цивільних правовідносин, інститут юридичної особи, поняття та система юридичних фактів у цивільному праві, правочин та його недійсність, іститути захисту та відповідальності у цивільному праві.
Рекомендована та необхідна література
1. Кузнєцова Н. С. Вибрані праці. – К.: ПрАТ “Юридична практика”, 2014. – 544 с.
2 Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України: у 2 т. 6-те вид., перероб. і допов. / за заг. ред. О. В. Дзери (кер. авт. кол.), Н. С. Кузнецової, В. В. Луця; [наук. ред. М.М.Хоменко]. Київ: Юрінком Інтер, 2019. Т. І. 752 с.
3. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України: у 2 т. 6-те вид., перероб. і допов. / за заг. ред. О. В. Дзери (кер. авт. кол.), Н. С. Кузнецової, В. В. Луця; [наук. ред. М.М.Хоменко]. Київ: Юрінком Інтер, 2019. Т. ІІ. 1048 с.
4. Правовое регулирование предпринимательской деятельности в постсоветский период: сб. науч. ст. / под общ. ред. Н. С. Кузнецовой и М. К. Сулейменова. – Харьков: Право, 2018. – 864 с.
5. Великанова М. М. Ризики в цивільному праві України: теоретичні та практичні аспекти. Дис. … д. ю. н. Київ, 2020. 500 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента на основі підручників, конспектів, методичних рекомендацій, консультацій з викладачем.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях поточний контроль знань студента з навчальної дисципліни включає: доповіді та наукові роботи від 6 до 7 балів; експрес опитування від 1 до 4 балів; колоквіум від 3 до 4 балів; тестування від 6 до 7 балів; дискурс від 2 до 6 балів; дві модульні контрольні роботи від 3 до 6 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів).
Оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований у відповіді; активність при обговоренні питань; систематичність роботи на заняттях; результати виконання домашніх завдань.
Пропущені з поважних причин семінарські заняття студент може відпрацювати в позааудиторний час (час консультацій викладача) шляхом усного опитування, тестування, підготовки наукової доповіді.
Студент, який не досяг мінімального порогового рівня оцінки (24 бали) тих результатів навчання, які не можуть бути оцінені під час підсумкового контролю, може бути недопущений до підсумкового оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни