Правове забезпечення діяльності суб’єктів комерційних відносин

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Правове забезпечення діяльності суб’єктів комерційних відносин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як здатність: аналізувати норми Господарського кодексу України та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність суб’єктів комерційних відносин різних організаційно-правових форм, розмежовувати суб'єктів комерційних та некомерційних відносин, визначати порядок створення та припинення суб'єктів комерційних відносин, узагальнювати умови здійснення господарської діяльності суб’єктами комерційних відносин, аналізувати судову практику з вирішення спорів за участю суб'єктів комерційних відносин; вміти опрацьовувати джерела спеціальної літератури з відповідних тем курсу; використовувати набуті міждисциплінарні зв’язки, зокрема, з господарського, цивільного, податкового права; складати проблемні казуси на підставі реальних судових справ; опановувати навички з підготовки проектів актів правозастосування, що використовуються в практичній діяльності суб'єктів комерційних відносин
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Опановує теоретичні і практичні знання з актуальних проблем правового забезпечення діяльності суб'єктів комерційних відносин, вміє аналізувати судову практику за участю цих суб’єктів спору, а також локальні нормативні акти суб'єктів комерційних відносин, узагальнювати практику державних органів з питань створення та припинення щодо різних суб'єктів комерційних відносин; систематизує умови здійснення господарської діяльності зазначеними суб’єктами; зрозумілою, чіткою і простою мовою готує проект судового рішення з окремого спору за участю зазначених суб’єктів, яке є структурованим і обгрунтованим.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з особливостями правового забезпечення діяльності суб’єктів комерційних відносин, з специфікою комерційних відносин та їх відмінністю від некомерційних. Аналізується правове положення суб’єктів комерційних відносин; досліджуються нормативні вимоги щодо їх створення, діяльності та припинення; визначаються правові засади державного регулювання діяльності суб’єктів комерційних відносин. Розвиваються вміння студента готувати проекти документів, які складають правове внутрішньофірмове забезпечення діяльності суб’єктів комерційних відносин. Значну увагу приділено аналізу судової практики за різними категоріями спорів за участю суб’єктів комерційних відносин та аналізу положень окремих правових форм локальних норм.
Рекомендована та необхідна література
Дорошенко Л.М. Правове забезпечення діяльності суб’єктів комерційних відносин. Робоча програма навчальної дисципліни. - КНУ імені Тараса Шевченка, 2021. Щербина В.С. Суб’єкти господарського права: Монографія // В. С. Щербина. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 264 с. Корпоративне право: навчальний посібник : Навч. посібник під заг. ред. О. В. Гарагонич, С.М. Грудницька, Л.М. Дорошенко. К.: Видавничий дім «АртЕк», 2018. 400 с. Кучеренко І. М. Організаційно-правові форми юридичних осіб приватного права / Кучеренко І. М. – К. : Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2004. – 328 с. Правовое регулирование предпринимательской деятельности в постсоветский период: сб. науч. ст. / под общ. ред. Н. С. Кузнецовой и М. К. Сулейменова. – Харьков : Право, 2018. – 864 с. Віхров О.П. Правове регулювання господарських відносин в окремих сферах і галузях економіки: навч. посіб. Киів: Юрінком Інтер, 2017. – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи – зустрічі з практиками з актуальних питань курсу, проведення гостьових лекцій за питаннями дисципліни, організація бінарних занять за тематикою дисципліни. Заплановані методи викладання - бесіда, пояснення, наукова дискусія з проблемних питань курсу; проблемне викладання окремих питань курсу, застосування наочного матеріалу у вигляді презентацій, використання статистичного методу при викладенні матеріалу щодо видів економічної діяльності, видів організаційно-правових форм суб’єктів комерційних відносин; використання практичних методів – координація дій студентів при розв’язанні казусів, складених за матеріалами реальних судових справ, керування імітаційними процедурами щодо надання студентами консультацій та складанням ними процесуальних та документів з правових питань, зокрема, щодо можливих способів захисту прав та інтересів суб’єктів комерційних відносин.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з програмою курсу. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час впродовж модуля, в який це заняття пропущене, в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни