Адміністративні процедури як інструмент реалізації прав приватних осіб
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Адміністративні процедури як інструмент реалізації прав приватних осіб
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Визначати вагомість та переконливість аргументів в оцінці заздалегідь невідомих умов та обставин
Належно використовувати цифрову і статистичну інформацію, отриману з першоджерел та вторинних джерел
Демонструвати знання і розуміння щодо визначення основних сучасних правових доктрин, цінностей та принципів функціонування національної правової системи
Демонструвати необхідні знання та розуміння суті та змісту основних правових інститутів та норм фундаментальних галузей права
Знати особливості використання рішень органів судової влади для нормативного забезпечення адміністративно-процедурної діяльності в Україні
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати загальнотеоретичні основи кожної з досліджуваних адміністративних процедур, розуміти особливості процесів, робити самостійні висновки щодо переваг та недоліків механізму надання адміністративних послуг, розмежовувати адміністративний процес та адміністративні процедури; розуміти особливості та класифікацію суб'єктів (учасників) адміністративних процедур; літературні джерела з проблем надання адміністративних послуг, прийняття адміністративних актів, організації системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; чинне законодавство та судову практику з приводу реалізації та захисту прав і свобод людини в сфері адміністративних процедур.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні дисципліни розкриваються поняття, значення, види та нормативно–правові засади адміністративних процедур; стандарти та суб’єкти адміністративних процедур; реєстраційні, дозвільні, контрольно-наглядові процедури, а також засоби забезпечення правомірності (законності) адміністративно-процедурної діяльності суб’єктів публічного адміністрування.
засвоєння студентами сутності й особливостей адміністративних процедур, аналіз загальнотеоретичних понять, а також засвоєння практичних навичок звернень до уповноважених органів у зв'язку з необхідністю отримання адміністративних послуг; здатність до розроблення проектів адміністративно–правових документів; здатність оцінювати новітні напрями становлення адміністративно–правових інститутів в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1.Адміністративні процедури в питаннях та відповідях : навч. посіб. / за ред. Є. С. Герасименка, Н. Ю. Задираки. Київ : ВД Дакор, 2020. 156 с.
2.Адміністративна процедура та адміністративні послуги. Зарубіжний досвід і пропозиції для України / автор-упорядник В.П. Тимошук. К.: Факт, 2003. 496 с.
3.Даруга В. О. Процедурні принципи належної адміністрації та проблеми вдосконалення вітчизняного законодавства. Адміністративне право і процес: науково-практичний журнал КНУ ім. Тараса Шевченка. Київ. 2015. № 4 (14). С. 5 – 15.
4.Загальне адміністративне право: підручник за заг. ред. І. С. Гриценка. К. Юрінком Інтер. 2015. 568 с.
5.Качура О. А. Адміністративні процедури державної реєстрації: дис. … канд.юрид. наук : спец. 12.00.07. К. 2016. 242 с.
6.Адміністративне право України: повний курс.Під ред.В.Галунько, П.Діхтієвського.Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2021.446 с.
7.Адміністративний процес в Україні: колективна монографія. Під ред.В.Галунько, П.Діхтієвського.Херсон, ОЛДІ-ПЛЮС, 2021.846 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання, а також доповідь та звіт з виконання індивідуального завдання, самостійної роботи, колоквіум, розв’язання правової проблеми, задачі, есе, експрес опитування.
Методи та критерії оцінювання
- семестрові форми оцінювання:
1. доповідь (виступ на задану тему) – до 3 балів;
2. доповнення доповіді – 1 бал;
3. розв’язання правової проблеми – до 5 балів;
4. участь в дискусії – до 2 балів;
5. розв’язання задач – до 5 балів;
6. контрольна робота – до 10 балів.
Мінімальний бал, який може бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання, складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр, складає 40 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання не можуть перевищувати 40 балів.
- підсумкове оцінювання: залік у письмовій і тестовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни