Ризики в соціально-захисній сфері

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Ризики в соціально-захисній сфері
Код дисципліни
ВБ.01.06.20
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати тенденції реалізації права на працю в Україні в сучасних умовах, зокрема проблеми порушення трудових прав (необґрунтована відмова у прийнятті на роботу тощо). Знати проблеми презумпції існування трудових правовідносин. Вміти досліджувати та робити висновки щодо реалізації принципів in favorem, in peius в трудових правовідносинах у контексті захисту від незаконного звільнення працівників. Вміти аналізувати сучасні проблеми ризиків бідності та соціального відчуження, незахищенності громадського здоров’я, домашнього насильства тощо.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати розвиток наукової думки щодо розвитку соціально-захисного законодавства України. Вміти аналізувати теоретичні та практичні проблеми трудового права та права соціального захисту з метою визначення сучасних правових проблем та пошуку шляхів їх вирішення. Володіти навичками готувати реферативні дослідження щодо осучаснення соціально-захисного законодавства України.
Зміст навчальної дисципліни
Ризики в соціально-трудових правовідносинах. Проблеми реалізації права на працю. Необґрунтована відмова у прийнятті на роботу. Презумпція існування трудових правовідносин. Принцип in peius у соціально-трудових правовідносинах. Захист від незаконного звільнення. Ризики у соціально-забезпечувальній сфері. Ризики бідності та соціального відчуження в умовах сьогодення. Громадське здоров’я - головний чинник благополуччя населення. Домашнє насильство як складна життєва обставина.
Рекомендована та необхідна література
Тищенко О.В. Проблеми теорії права соціального забезпечення: навчальний посібник / О.В. Тищенко.- К.: ВПЦ «Київський університет, 2019.-199 с. Тищенко О.В. Право соціального забезпечення України: теоретичні та практичні проблеми формування і розвитку галузі : монографія / О. В. Тищенко. – К.: ДП «Прінт Сервіс», 2014. – 394 с. Тищенко О. В. Соціально-правове становище бездомних громадян України / О. В. Тищенко // Публічне право: науково-практичний юридичний журнал. – 2013. – № 1 (9). – С. 238-247. Tyshchenko O., Chernous S. Population mental health as a prerequisite of social and legal security of a society and a state. Journal of Law and political sciences. VOL. (23) Tenth year- issue (2) March 2020. P. 105-132.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
словесні: обговорення, лекція, вирішення ситуаційних задач наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження практичні: письмові доповіді, інформаційно-аналітичні висновки
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 60 балів до яких додаються бали отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залікову роботу не може бути меншою 36 балів. У випадку коли студент на заліку набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), у відомості в колонці «бали за залік» ставиться «0», а в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни