Джерела кримінального права
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Джерела кримінального права
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знання: основних теоретичних підходів щодо розуміння й системи джерел права взагалі та щодо розуміння й системи джерел кримінального права України; особливостей застосування норм кримінального права з урахуванням конституційних та міжнародно-правових норм; особливостей змісту окремих джерел кримінального права України. Вміння: використовувати здобуті знання при застосуванні норм кримінального права, передбачених різними джерелами, а також для формулювання пропозицій по вдосконаленню змісту актуальних джерел кримінального права. Комунікація: здатність брати участь у фахових дискусіях щодо джерел кримінального права. Автономність та відповідальність: здатність до подальшого самостійного вивчення проблем джерел кримінального права
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін “Кримінальне право”, “Конституційне право”, “Міжнародне публічне право”.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна “Джерела кримінального права” передбачає ознайомлення студентів з основними положеннями та проблемами доктринального вчення про джерела кримінального права, особливостями функціонування кримінального права в конституційно-правовому та міжнародно-правовому вимірах, значенням судової практики (зокрема практики Верховного Суду) для прогресивного розвитку кримінального права.
Рекомендована та необхідна література
Андрушко П.П. Джерела кримінального права України: поняття, види // Адвокат. 2011. № 6. С. 7-20; № 7. с. 13-22; № 8. С. 10-22. Житний О.О. Кримінальне право України в міжнародному вимірі (порівняльно-правовий аналіз): монографія. Х.: Одіссей, 2013. Кузембаєв О. С. Джерела кримінально-правового регулювання в Україні: доктринальні аспекти : дис. ... канд. юрид. наук. Одеса, 2017. Пономаренко Ю.А. Чинність і дія кримінального закону в часі : монографія. К.: Атіка, 2005. Буняк В. С. Європейська конвенція з прав людини та кримінальне право: науково-практичний посібник / відп. ред. В. С. Ковальський. К.: Юрінком Інтер, 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: 1) лекція - розгорнуте теоретичне повідомлення щодо джерел кримінального права; 2) дискусія - обговорення проблемних аспектів впливу Конституції України та міжнародного права на кримінальне право України; 3) метод кейсів - вивчення окремих рішень ЄСПЛ та КСУ, виявлення аспектів впливу цих рішень на кримінальне право України; 4) розв'язання задач — оцінка уявних правозастосовних ситуацій з точки зору правил чинності кримінального закону в часі; 5) самостійна робота - самостійне опанування рекомендованої літератури.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з дисципліни являє собою суму балів, одержаних під час семестрового оцінювання (до 40 балів), та балів, одержаних за виконання залікової роботи (до 60 балів). Залікова робота складається з чотирьох компонентів: 1) правовий висновок щодо перспектив оскарження застосування закону України про кримінальну відповідальність у ЄСПЛ та КСУ; 2) відгук на автореферат дисертації, виконаної з тематики дисципліни; 3) аналіз судової практики щодо застосування кримінального закону з урахуванням правил про його чинність в просторі; 4) висновок щодо повноти та коректності імплементації одного із положень обов'язкових для України міжнародних договорів, яке має кримінально-правове значення. Оцінка за підсумками семестрового оцінювання складається з оцінок за підсумками лекційних та семінарських занять.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни