ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ В УМОВАХ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ В УМОВАХ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА
Код дисципліни
ВБ.01.08.09.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати особливості юридичної природи державно-приватного партнерства (ДПП) у правовому регулюванні земельних відносин, критично осмислювати теоретичні та законодавчі проблеми, аналізувати механізм реалізації функцій державного регулювання у сфері здійснення прав на землю в умовах ДПП, вміти аргументувати та формулювати власну правову позицію, демонструвати високий рівень комунікативних навичок в групі в ході вироблення правової позиції щодо вирішення проблем здійснення прав на землю, обирати самостійно методологію проведення дослідження проблематики здійснення прав на землю, пропонувати конкретні варіанти вирішення законодавчих та теоретичних проблем здійснення прав на землю в умовах ДПП.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати методологічні, доктринальні, конституційні основи правового регулювання цивільних, господарських, інвестиційних, аграрних, земельних та інших суспільних відносин в Україні, особливості юридичної природи державно-приватного партнерства, вміти проводити аналіз правових явищ і тенденцій у сфері здійснення прав на землю в умовах державно-приватного партнерства, складати клопотання, заяви, звернення, позовні заяви та інші процесуальні документи, вести ділову переписку з питань здійснення і захисту прав на землю, володіти навичками аналізу та критичного осмислення реалізації державно-приватного партнерства у сфері земельних відносин; навичками самостійного формулювання своїх думок, ідей, висновків, рекомендацій щодо удосконалення законодавства та доктрини.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчаються методологічні, теоретичні, законодавчі основи і практичні проблеми здійснення прав на землю в умовах державно-приватного партнерства, розглядаються особливості правових форм використання землі для залучення інвестицій на засадах державно-приватного партнерства, взаємодії державних і приватних партнерів у сфері набуття та реалізації приватними партнерами прав на земельні ділянки, а також юрисдикційного захисту прав на землю приватних партнерів відповідно до укладених договорів державно-приватного партнерства.
Рекомендована та необхідна література
1. Правова наука України: сучасний стан, виклики та перспективи розвитку : монографія. Харків. Право, 2021. 680 с.
2. Федчишин Д.В. Реалізація та захист земельних прав в Україні: проблеми теорї та практики : монографія. Запоріжжя, 2020. 418 с.
3. Правове регулювання публічно-приватного партнерства у сільському господарстві : Аграрне право: підручник; за ред. А.М. Статівки. Харків : Право, 2019. С. 25-27.
4. Бахуринська М. М. Конституційні аспекти правового режиму земельної ділянки державно-приватного партнерства. Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 7. - С. 72-76
5. Костяшкін І. О. Правове забезпечення соціальної функції права власності на землю в Україні : монографія. Хмельницький : Хмельницький університет управління та права, 2016. 429 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні (лекції, бесіди, розповіді, консультації), наочні (презентація, ілюстрація, демонстрація, спостереження) , практичні( вирішення казусів), контрольні (усне опитування, тестування, колоквіуми, експрес-опитування, виконання індивідуального завдання, модульні контрольні роботи)
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну формується шляхом додавання кількості балів, отриманих протягом семестру, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (іспит) і така сума балів не може бути меншою за 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Види поточного контролю обираються викладачем, який веде семінарські заняття, за погодженням з лектором та у відповідності з даною програмою. Видами поточного контролю можуть бути: доповідь, доповнення доповіді, експрес-опитування, реферат, 2 модульні контрольні роботи. Форма заключного контролю – Іспит.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни