Експертна діяльність у соціальній сфері

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Експертна діяльність у соціальній сфері
Код дисципліни
ВБ.01.08.20
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Визначити концептуальні засади управління охороною праці, актуальні теоретичні та практичні аспекти експертизи у сфері охорони праці з врахуванням міжнародних стандартів та сучасних тенденцій у сфері регулювання праці. Розглянути правовий статус страхових експертів з охорони праці, органів та організацій у сфері охорони праці, профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Описати особливості проведення аудиту та експертизи охорони праці. Аналізувати та критично осмислювати напрями діяльності, заходи та засоби, що застосовуються страховими експертами з метою створення ефективної системи управління охороною праці. Визначити алгоритм розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати концептуальні підходи до розуміння системи охорони праці, загальнообов’язкового державного соціального страхування, заходів щодо управління охороною праці на підприємстві, в установі, організації. Вміти аналізувати відповідні трудові правовідносини та правовідносини із соціального забезпечення; самостійно узагальнювати та опрацьовувати наукову літературу; робити власні обґрунтовані висновки на основі дослідження законодавства та концептуальних положень доктрини. Володіти навичками критичного аналізу положень законодавства.
Зміст навчальної дисципліни
Правові основи забезпечення безпечних та здорових умов праці: міжнародні стандарти та національне законодавство. Правовий статус страхових експертів з охорони праці. Вимоги до експертних організацій, які виконують експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва. Правові та організаційні засади діяльності служби страхових експертів з охорони праці, профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Служба охорони праці та комісія з питань охорони праці роботодавця: порядок створення, повноваження та завдання. Аудит та експертиза стану охорони праці. Правове регулювання розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Проблеми правового регулювання атестації робочих місць. Правові основи навчання та перевірки знань з питань охорони праці. Проблеми правового регулювання системи превентивних заходів у сфері охорони праці та створення комфортного виробничого середовища.
Рекомендована та необхідна література
Обушенко О. М. Правове регулювання охорони праці в Україні: проблеми теорії та практики: моногр. Київ: «Хай-Тек Прес», 2014. 372 с. Івчук Ю. Ю. Теоретико-правові засади правового регулювання охорони праці в умовах реформування трудового законодавства України: моногр. Харків: Право, 2015. 272 с. Шрамко О.В. Право працівника на належні, безпечні та здорові умови праці: дис. канд. юрид. наук /12.00.05. Х., 2019. 197 с. Сахарук І.С. Правові основи забезпечення безпечних та здорових умов праці згідно стандартів МОП у XXI столітті. Часопис Київського університету права. 2019. №3. С.166-171. Сахарук І.С. Тенденції правового регулювання захисту від психосоціальних ризиків на роботі. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки. 2020. №3(114). С.43-48. Пріоритетні напрями збереження та розвитку трудового потенціалу України: монографія / за ред. І.С. Сахарук. Київ: Вид-во Ліра-К, 2021. 325 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: лекція, пояснення, обговорення, вирішення практичних казусів Наочні: ілюстрація, демонстрація Практичні: аналіз практики діяльності страхових експертів з охорони праці, практичні завдання, вирішення ситуаційних завдань
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну становить 100 балів. Студент може отримати на формі семестрового контролю (заліку) максимально 60 балів, до яких додаються бали, отримані під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за підсумкову роботу не може бути меншою 36 балів. У випадку, коли студент на заліку набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), а у відомості в колонці «бали за іспит» ставиться «0», відповідно, в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру. Якщо протягом семестру сума балів, отримана студентом за результатами поточного контролю, становить більше 40 балів, фактично зараховуються лише 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни