Екологічне право Європейського Союзу

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Екологічне право Європейського Союзу
Код дисципліни
ВБ.01.02.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок: -знати актуальні доктринальні та практичні проблеми застосування екологічного права ЄС, методологію та правові засади адаптації екологічного законодавтса України до законодавства ЄС - знати правові механізми забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів за законодавством ЄС; - вміти застосовувати правові механізми захисту екологічних прав людини в суді Європейського Союзу та в Європейському суді з прав людини щодо захисту прав громадян України; -вміти розпізнавати та тлумачити еколого-правові норми в законодавстві ЄС.Передбачати недоліки та проблеми, що можуть виникнути при реалізації екологічного права ЄС та при адаптації національного законодавства України до екологічного законодавства ЄС.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Опанування студентами знаннями та загальними компетентностями: знати основи теорії права, мати компетентності набуті в процесі вивчення конституційного, адміністративного, міжнародного публічного, екологічного, цивільно-процесуального, цивільного права. вміти застосовувати одержані теоретичні знання щодо тлумачення, дії та реалізації міжнародних норм на національному рівні; самостійно вирішувати практичні завдання щодо захисту екологічних прав людини. володіти навичками синтезу, аналізу, узагальнення та тлумачення норм права і їх правової оцінки, та порівняльно-правовим аналізом.
Зміст навчальної дисципліни
Опанування студентами знань щодо особливостей генези правового регулювання екологічних відносин в межах Європейського Союзу, системи екологічного законодавства ЄС, правовими способами захисту екологічних прав громадян в суді ЄС та Європейському суді з прав людини, і формування у студентів практичних вмінь та навичок щодо самостійного розв’язання практичних проблем, які виникають у процесі адаптації екологічного законодавства України до законодавства ЄС. А також, передбачає не тільки глибоке вивчення студентами чинного екологічного законодавства України, але і здійснення його порівняльно-правового аналізу із екологічним законодавством ЄС, вивчення теоретичних та правових джерел, основних понять та спеціальної еколого-правової термінології.в сфері екологічного законодавства ЄС та України.
Рекомендована та необхідна література
1. The EU’s Environmental Implementation Review: An Emerging Tool for Supervising Policy Delivery.Martin Hedemann-Robinson.European Energy and Environmental Law Review.Vol.30,Issue4 2021. pp. 139 148 2. Ладиченко В.В. Екологічна політика і право ЄС: Навчальний посібник / В.В. Ладиченко, І.В. Гиренко, Л.О. Головко, В.А. Вітів. К.: Видавничий центр НУБіП України. 2019. 363 с.; 3.Кремер Л. Экологическое право Европейского Союза/ Кремер Людвиг, Винтер Герд/Отв. ред. докт. юрид. наук, проф. О.Л. Дубовик. М.: Издательский Дом «Городец», 2007. 144с. 4.Орєхов Сергій Миколайович. Правове регулювання охорони довкілля в Європейському Союзі. Дисертація на здобуття наукового ступ. д. юрид. наук за спеціальністю 12.00.11 міжнародне право. Київ, 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Із урахуванням змісту навчального матеріалу та цілей навчання, у процесі викладання дисципліни використовуються такі традиційні та інноваційні технології навчання:- лекції, присвячені вивченню науково-правових теоретичних та практичних засад формування та реалізації екологічного права та законодавства ЄС; - семінарські заняття, на яких здійснюється детальний розгляд теоретичних положень навчальної дисципліни (шляхом підготовки теоретичних питань та проведення дискусій) та формуються практичні навички (шляхом порівняльного аналізу норм екологічного законодавства ЄС та України, програм адаптації екологічного законодавства України до законодавства ЄС, та отримують навички інтеграції теоретико-правових знання для вирішення завдань правозастосування у різних сферах професійної діяльності.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання обираються викладачем, який проводить семінарські заняття, в межах кількості балів, передбачених програмою навчальної дисципліни, а саме: усне опитування від 2 до 4 балів; участь у дискусії - від 2 до 4 балів; доповідь від 4 до 6 балів; наукова робота від 6 до 10 балів;тестування (з набору суджень вибрати вірні) від 4 до 6 балів; дві модульні контрольні роботи від 3 до 5 балів ( всього - від 6 до 10 балів). Підсумкове оцінювання - письмовий екзамен. Підсумкова оцінка за навчальну дисципліну не може бути меншою за 60 балів
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни