Провадження у справах про банкрутство

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Провадження у справах про банкрутство
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знання процесуальних норм права банкрутства; здатність застосовувати загальні та спеціальні господарсько-процесуальні правові знання з теорії процесуального права банкрутства в практичній сфері; вміння розв’язувати складні задачі в сфері правотворчості і правозастосування; здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми, що пов’язані з правовим регулюванням процесуальних відносин банкрутства; здатність приймати обґрунтовані рішення щодо застосування процесуальних правових норм при розв’язанні питань, які виникають у сфері провадження у справі про банкрутство; здатність оцінювати новітній правовий інструментарій процесуального права банкрутства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: доктринальні основи провадження у справі про банкрутство; його особливості та відмінність від інших форм господарського судочинства; його стадійність; правове становище учасників провадження у справі про банкрутство в залежності від їх виду та літературні джерела з процесуальних проблем банкрутства. Визначати: правову природу процесуальних відносин банкрутства; традиційні засоби та заходи, що застосовуються у його межах; особливості процедур банкрутства, що застосовуються у провадження у справі про банкрутство. Вміти: самостійно оцінювати та виявляти теоретичні та практичні проблеми з тематики спецкурсу, а також аналізувати різноманітні практичні ситуації, що виникають у процесі застосування процесуальних норм законодавства про банкрутство; аналізувати інформацію з національних джерел, оцінювати її достовірність, використовувати сучасні інформаційні технологій і бази даних при визначенні: правової природи процесуальних відносин банкрутства
Зміст навчальної дисципліни
У рамках навчальної дисципліни «Провадження у справах про банкрутство» визначаються: загальна характеристика провадження у справі про банкрутство та його особливості; правове становище учасників даного провадження; види процедур, що застосовуються у його межах; специфіки застосування процесуального законодавства про банкрутство та основні теоретичні та практичні питання, що виникають зв’язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство та реалізацією процесуальних норм. Курс навчальної дисципліни передбачає набуття студентами знань щодо застосування норм законодавства України в сфері регламентації процесуальних відносин банкрутства, навичок роботи з ними, вміння віднаходити проблеми правового регулювання, шляхи їх вирішення.
Рекомендована та необхідна література
Бутирська І. А. Правовий статус учасників справи про банкрутство: моногр. Чернівці: Технодрук, 2017. 184 с. Вечірко І.О. Правове регулювання процесуальних відносин у справах про банкрутство в Україні. ис. на здобуття наук. ступеня док. юрид. наук: 12.00.04. . Київ 2010.238 с. Джунь В.В. Теоретико-прикладні проблеми реформування законодавства України про банкрутство. дис. на здобуття наук. ступеня док. юрид. наук: 12.00.04. Київ. 2009. 499 с. Збірка наукових статей та судової практики Верховного Суду щодо застосування Кодексу України з процедур банкрутства. Київ. Алерта, 2021. 316 с. Радзивілюк В.В. Концептуальні зміни цільової спрямованості новітнього законодавства про банкрутство // Право України. 2019. № 8. С. 107 – 119. Радзивілюк В., Поляков Б. Доктрина конкурсного процесу // Право України. 2021. № 4. С. 13–22. Радзивілюк В.В. Правове регулювання банкрутства юридичних осіб в Україні: навч. посіб . Київ. Ліра-К. 2020. 168 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни