Конституційна доктрина виборів: теорія та історія

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Конституційна доктрина виборів: теорія та історія
Код дисципліни
ВБ.01.04.35
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Дисципліна спрямована на оволодіння студентами системою знань про основні категорії виборчого права та вмінням користуватись понятійним апаратом дисципліни; вивчення видів виборчих систем у світі та Україні, процесів, пов'язаних з виникненням і становленням, розвитком та функціонуванням інституту виборів в Україні, здобуття фундаментальних знань з основних положень теорії та практики формування представницьких органів публічної влади в Україні та в зарубіжних країнах, навичок аналізувати їх.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вивчення навчальних дисциплін “Теорія права і держави”, “Історія держави та права України”, “Конституційне право”.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена всебічному вивченню поняття, системи та джерел виборчого права; характеристиці сутності та видів виборчих систем; аналізу конституційно-правового регулювання процесів, пов'язаних з становленням, розвитком та функціонуванням інституту виборів в Україні; здобуття фундаментальних знань з основних положень конституційної теорії та практики організації та проведення виборів в Україні, опанування конституційних принципів та засад формування представницьких органів державної влади та місцевого самоврядування, оволодіння студентами основними положеннями Конституції України в частині регулювання питань здійснення народовладдя в Україні, уміння аналізу та узагальнень конституційно-правової науки та практики найбільш розвинутих зарубіжних країн у сфері формування представницьких органів публічної влади.
Рекомендована та необхідна література
1. Афанасьєва М. В. Виборча інженерія в Україні : монографія. Одеса : Юрид. л-ра, 2014. 384 с. 2.Ключковський Ю.Б. Принципи виборчого права: доктринальне розуміння, стан та перспективи законодавчої реалізації в Україні : монографія. К. : Ваіте, 2018. 908 с. 3.Ключковський Ю. Виборчі системи та українське виборче законодавство : монографія. К. : Час Друку, 2011. 132 с. 4.Марцеляк О.В. Вибори народних депутатів: історія, теорія, практика : навч. посіб.. Х. : ПРОМЕТЕЙ-ПРЕС, 2008. 636 с. 5.Нестерович В.Ф. Виборче право України : підруч. К. : Ліра-К, 2017. 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції і семінарські заняття - на засадах активного застосування методу Сократа та сократівського діалогу, експрес опитування, участь в дискусії, case study. Заплановано написання студентами есе, аналітичних записок; модульні контрольні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Застосовується поточний та підсумковий контроль. Методи оцінювання - вид роботи/діяльності здобувача, за яким буде оцінюватися рівень досягнення результатів навчання (індивідуальна робота, самостійна робота тощо і мінімальний пороговий рівень, після досягнення якого зараховується позитивна оцінка) – та критерії оцінювання доводяться до відома здобувачів перед початком вивчення дисципліни викладачем, який веде семінарські заняття. При поточному та підсумковому контролі оцінці підлягають: рівень «Знання», «Розуміння», «Застосування», «Аналіз»/»Синтез»/»Оцінка». Максимальна кількість балів, яку у сукупності може набрати здобувач при поточному контролі – 40, при підсумковому – 60. Підсумкова оцінка з дисципліни виставляється за 100-бальною шкалою (за шкалою оцінювання ECTS) та національною шкалою.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни