Актуальні проблеми цивільного процесу України

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Актуальні проблеми цивільного процесу України
Код дисципліни
ОК.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність застосовувати загальні та спеціальні знання з теорії цивільного процесу стосовно основних засад (принципів); здатність виявляти та вирішувати проблеми цивільного процесуального регулювання захисту у судовому порядку прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави; знати та бути спроможним обґрунтувати наступність та еволюційність вчень про цивільні процесуальні правовідносини; здатність до наукового аналізу теорій, концепцій щодо форм та сутності перегляду та оскарження судових рішень; вміти працювати з першоджерелами, сприймати з них інформацію, здійснювати аналіз джерел права; вміти давати правову оцінку конкретним поглядам науковців-процесуалістів та визначати їх внесок у становлення і розвиток науки цивільного процесуального права.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи цивільного процесуального права, концептуальні підходи до розуміння основних засад (принципів) цивільного процесу, їх систему та особливості реалізації в сучасному цивільному процесі; систему та структуру цивільних процесуальних правовідносин; особливості процесуального статусу суб’єктів цивільного процесу; теоретичні та практичні аспекти окремих видів проваджень та стадій цивільного процесу; вимоги щодо видів, змісту, процедури ухвалення судових рішень; особливості перегляду судових рішень. Вміти оцінювати та визначати роль та завдання цивільного судочинства; використовувати теоретичні положення науки цивільного процесуального права, здійснювати аналіз норм цивільного процесуального законодавства; аналізувати процесуальні документи, які ухвалені судом. Володіти навичками застосування норм цивільного процесуального законодавства, якими гарантуються процесуальні права суб’єктів цивільних процесуальних відносин.
Зміст навчальної дисципліни
Теоретичні основи цивільного процесуального права України, основні аспекти становлення та розвитку цивільного процесу України, особливості класифікації та змісту основних засад (принципів), їх правова природа. Нормативні та наукові джерела з проблем правового регулювання та реалізації цивільних процесуальних правовідносин, акти цивільного процесуального законодавства, що регулюють процесуальний статус учасників цивільних процесуальних правовідносин. Аналіз правової характеристики, визначення сутності завдань цивільного процесу та мети цивільного судочинства України, вміння давати правову характеристику окремим процесуальним інститутам. Особливості міжнародного та національного процесуального та матеріального законодавства щодо гарантування захисту прав.
Рекомендована та необхідна література
Цивільний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар./за заг.ред. Н.Ю. Голубєвої. Київ: Юрінком Інтер, 2021.804с Ромовська З.В., Шумська Н., Шумська Н. Цивільний процесуальний кодекс: науково-практичний аналіз/З.В. Ромовська, Н. Шумська, Н. Шумська. – К.: ВД «Дакор», 2013.- 600с. Рябченко Ю.Ю. Субєкти цивільного процесуального права: монографія. Суми: Видавництво «Мрія». 2018. 372с. Тимченко Г.П. Принципи цивільної юрисдикції: теорія, історія, перспективи розвитку: монографія. К.: ТОВ «Видавництво «Юридична думка». 2006. 412с. Ткачук О.С. Проблеми реалізації судової влади у цивільному судочинстві: монографія. Х.: Право. 2016. 600с. Цивільне судочинство України: основні засади та інститути: монографія/ В.В.Комаров, К.В.Гусаров, Н.Ю.Сакара та ін.. Х.: Право. 2016. 848с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: експрес опитування, колоквіум, наукова доповідь, наукова робота, підготовка тез доповідей на наукові конференції. На першому занятті кожен студент отримує індивідуальне завдання та впродовж 20 днів готується до доповіді за темою, визначеною у завданні. Викладач встановлює графік, відповідно до якого визначено час, коли кожен з студентів зможе зробити доповідь/презентацію за темою свого індивідуального завдання. За результатами доповіді в електронній формі студент готує звіт з виконання індивідуального завдання (обсяг до 2000 слів) з зазначенням основних джерел, що використовувались та за тиждень до підсумкового заняття по цій дисципліні (див.останнє заняття за розкладом по цій дисципліні), надсилає на робочу поштову скриньку викладача. Бали за звіт з виконання індивідуального завдання та остаточна сума балів за семестр оголошується студентам на підсумковому занятті.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни