Теорія пізнання

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Теорія пізнання
Код дисципліни
ОК.21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово, використовувати мови для ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 4. Аналізувати та коментувати літературу з філософської, соціокультурної та загальногуманітарної проблематики
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати загальні уявлення про теоретичну і практичну філософію; про специфіку філософських проблем у їхньому стосунку до науки, релігії, мистецтва як форм духовного життя людства; про засади критичного осмислення філософських концепцій та про основні варіанти розв’язання філософських проблем; про сутність й типи наукової раціональності; про загальну структуру світогляду та теоретичної і практичної діяльності людини з метою подальшого засвоєння критеріїв для експертних оцінок та способів їх фахового використання у різних сферах соціальної практики.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена опрацюванню базових знань з теорії пізнання; зокрема про фундаментальні поняття, методологічні засади (принципи і методи); і включає вивчення традиційних та альтернативних ним теорій і концепцій. Основні теми для засвоєння: природа і джерела знання, проблема скептицизму, проблема сприйняття, проблема обґрунтування знання, проблема істини. Засвоєння зазначеної проблематики здійснюється із врахуванням центральної ролі теорії пізнання в західноєвропейській філософії (починаючи з епохи модерну і до тепер), особлива увага приділяється аналітичній традиції, а також альтернативним до традиційних витлумаченням даної проблематики (зокрема під егідою практичної філософії).
Рекомендована та необхідна література
1. Основи практичної філософії. Підручник. 2. Європейський словник філософій: Лексикон неперекладностей. Пер. з фр. – Том перший. – Вид. друге, виправл. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2011. – 576 с. 3. Європейський словник філософій. Лексикон неперекладностей. Під кер. Барбари Кассен. Пер. з фр. – Том другий – К.: Дух і літера, 2011. – 488 с. 4. Європейський словник філософій. Лексикон неперекладностей. Пер. з фр. – Том третій – К.: Дух і літера, 2013. – 328 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни