Латина

Освітня програма: ОПП Культурологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Латина
Код дисципліни
ОК 34
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру. 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань української культури з фахівцями та нефахівцями.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти повинні мати загальні відомості про історико-культурний контекст античності, базовий обсяг знань з історії античного світу, основ нормативної граматики давньогрецької мови. 2. Вміти визначати та розкривати міжмовні та міжкультурні взаємозв'язки; аналізувати явища лінгвокультурної інтерференції; інтерпретувати античну та новоєвропейську культуру. 3. Володіти навичками морфемного, морфологічного і синтаксичного аналізу одиниць іноземної мови та навичками лексико-етимологічного і історико-культурного аналізу і коментування речень та текстів.
Зміст навчальної дисципліни
1. Роль і значення латинської мови в європейському культурному континуумі. 2. Система фонетики та правила наголошення. 3. Система імені та її граматичні категорії. Іменники та прикметники І-V відмін. Система займенника. Система числівника. 4. Граматичні категорії дієслова, словникова форма, дієслівні основи. Формотворення часів системи інфекта (презенс, імперфект, футурум). Формотворення часів системи перфекта (перфект, плюсквамперфект, футурум ІІ). 5. Основні відомості з синтаксису латинської мови (просте речення, синтаксис відмінків, незалежні конструкції, система гіпотаксису). 6. Словниковий склад латинської мови. Терміни-латинізми у європейській культурі.
Рекомендована та необхідна література
Звонська Л.Л., Шовковий В.М. Латинська мова. К.: Знання, 2006. Енциклопедичний словник класичних мов / За ред. Л.Л.Звонської. К.:ВПЦ «Київський університет», 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, презентації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Відповідь (усна відповідь, доповнення, участь у дискусії) на практичному занятті: 20 / 30 балів Самостійна робота (конспект перекладів речень): 15 / 20 балів Творче завдання (реферати, презентації; включаючи самостійну підготовку): 10 / 30 балів Підсумкова контрольна робота: 15 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку: підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
Українська