Зарубіжна та українська культура

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Зарубіжна та українська культура
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
1.  Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності. 7.  Розуміти історію, закономірності та етапи розвитку предметної сфери політології, знати її цінності та досягнення. 10.  Вміти описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні наслідки історичного розвитку людства (на рівні отриманої середньої освіти). 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та оволодіння інформацією; критичного ставлення до соціокультурних явищ; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел
Зміст навчальної дисципліни
В курсі передбачається розгляд загального визначення культури, характеристика культурних процесів, їх відмінність та разом з тим взаємозв’язок із природними процесами, розкриття понять цивілізації, культурної доби, культурної парадигми, культурної картини світу. Основна увага приділяється показу специфіки різноманіття культур, як результату глобальних та локальних процесів на шляхах їх історичного розвитку та перспектив пошуку їх продуктивної єдності в контексті збереження культурного різноманіття сучасного світу. У ситуації підвищення ролі національної культури і розбудові державності, знання загально-цивілізаційних процесів сприятиме формуванню у студентів більш широкого обрію власних світоглядних установок, вмінню орієнтуватися у сучасній культурній дійсності.
Рекомендована та необхідна література
1. Грицак Я.Й. Подолати минуле. Глобальна історія України. – К.: Портал, 2021. – 432 с. 2. Історія світової культури. Культурні регіони. Під ред Л.Левчук. Навч. Посібник. – К.: Либідь, 1997.; 2-ге видання 2000 р. 3. Історія світової культури: Нав. посіб./Керівник авт. колективу Л. Т. Левчук. – 3-те вид. перероб. доп. – К.: Центр учбової літератури,2010. 4. Історія української культури. У 5 томах.. – К.: Наукова думка,2000- 2009. 5. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів –Харків, 2013 6. Плохій С. Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності / Пер. з англ. Р. Клочко. ‒ Х., 2016. ‒ 496 с. 7. Попович М. Червоне століття. К.: АртЕк,2007. – 5-175с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах) оцінці підлягають рівень знань та повнота розкриття питання в усних доповідях; активність при обговоренні питань та аргументованість власної позиції у дискусіях; використання додаткових джерел при підготовці доповіді; здатність здійснити критичний аналіз ідей та тверджень, винесених на обговорення. Критеріями оцінювання самостійної роботи (презентація самостійного дослідження, огляд джерел з аналітичним коментарем) є повнота розкриття проблематики; цілісність, систематичність, логічна послідовність, вміння формулювати висновки; наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології, дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни