Теоретична та практична філософія
Освітня програма: ОПП Політологія 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Теоретична та практична філософія
Код дисципліни
ОК 34
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
3. Вміти критично мислити у сфері професійної діяльності. 10. Вміти описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах. 16. Презентувати результати теоретичних і прикладних досліджень фахівцям і широкій аудиторії, засобам масової інформації, експертам з інших галузей знань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати загальні дані про філософію та політологію; про специфіку філософських проблем у їхньому
стосунку до політології; 2. Вміти здійснювати аналітичну роботу; збирати та інтерпретувати наукову інформацію, обробляючи основну літературу з політології та філософії, ставити загальні цілі і основні завдання наукових досліджень; Володіти елементарними навичками розв’язувати задачі та практичні проблеми у процесі навчання; опрацьовувати наукову літературу; обґрунтовувати цілі та напрямки теоретичних досліджень, зокрема аналізувати проблеми соціальної і політичної практики, прогнозувати відповідні тенденції та наслідки її розвитку,розробляти моделі її можливого вдосконалення.
Зміст навчальної дисципліни
Сутність філософії та особливості філософствування. Світогляд: поняття, структура, типи. Філософське осмислення людини. Аксіологія (теорія цінностей). Cуспільство як предмет філософського аналізу. Філософське осмислення культури і цивілізаційних процесів. Метафізика й онтологія.
Метафізика і філософія. Аргументи проти можливості метафізики. Метафізика як розуміння буття. Досвід буття. Принцип змісту буття. Аналогії сущого. Єдність трансценденталій. Метафізичне і релігійне розуміння абсолюту.
Рекомендована та необхідна література
1. Теоретична і практична філософія: навчальний посібник / В. О. Дем'янов, М. І. Бойченко, В. В. Приходько та ін. ; заг. ред. Л. О. Шашкової. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2017. – 464 с. 2. Філософія. Підручник для студентів вищих навчальних закладів. / кол. авторів; за ред. Л. В. Губерського. Видання друге, перероблене і доповнене. – Харків: «Фоліо», 2017. – 621 с. 3. Філософія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів за ред. Л.В. Губерського. – Харків: Фоліо, 2013. 4. Європейський словник філософій: Лексикон неперекладностей. Пер. з фр. – В 4-х томах. К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2011-2017. 5. Філософський ециклопедичний словник / Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України. К.: Абрис, 2002.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари ,самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки –
результати навчання (знання 1.1 – 1.6), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.6); (комунікація 3.1-3.5); (автономність та відповідальність 4.2), що складає 60% загальної оцінки.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни