Політико-правове управління та адміністрування
Освітня програма: Освітньо-наукова програма "Державна служба" - заочна форма
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Назва дисципліни
Політико-правове управління та адміністрування
Код дисципліни
ОК.3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати особливості епохальних і суспільних трансформацій та їх вплив на еволюцію публічного управління й адміністрування, сучасні механізми та інструменти взаємодії політичної влади та суспільства.
Використовувати сучасні статистичні методи, моделі, цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення для розв’язання складних задач публічного управління та адміністрування.
Розробляти обґрунтовані управлінські рішення, необхідні для здійснення політико-правового управління з урахуванням питань європейської та євроатлантичної інтеграції, враховувати цілі, наявні законодавчі, часові та ресурсні обмеження, оцінювати політичні, соціальні, економічні та екологічні наслідки варіантів рішень для конкретної території та держави в цілому.
Ініціювати, розробляти та організовувати впровадження інноваційних проєктів на різних рівнях публічного управління та адміністрування.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні засади політико-правового управління та адміністрування, основи нормативно-правового забезпечення діяльності органів публічної влади.
Вміти використовувати аналітичні й статистичні методи обробки інформації, працювати з національними і міжнародними базами даних, науковими та іншими джерелами інформації.
Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою, оформ-лення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Особливості епохальних і суспільних трансформацій та їх вплив на еволюцію публічного управління.
Тема 2. Сучасні механізми й інструменти взаємодії політичної влади та суспільства. Тема 3. Легітимність як чинник ефективної реалізації політико-правових практик у владних відносинах.
Тема 4. Конституція України. Президент України. Верховна Рада України.
Тема 5. Судова та виконавча системи у правовому забезпеченні публічного управління.
Тема 6. Організаційно-правові основи функціонування центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Тема 7. Діагностування проблем та постановка цілей в політико-правовому управлінні.
Тема 8. Способи досягнення цілей та політичний вибір у прийнятті й реалізації управлінських рішень: контекст європейської та євроатлантичної інтеграції.
Тема 9. Моніторинг політико-правового управління та адміністрування.
Тема 10. Політико-правова відповідальність у взаємодії в управлінні
Рекомендована та необхідна література
1. Бакуменко В.Д., Руденко О.М., Туча В.В. Механізми імплементації політичних рішень в державному управлінні: монографія. К. : АМУ, 2015. 184 с.
2. Білинська М. М , Малюська В. А. Розбудова спроможності державної служби до управління змінами для підтримки реформ в Україні : навч. посіб. К. : НАДУ, 2017. 112 с.
3. Інструменти та механізми впровадження публічної політики в Україні: навч. посіб. за заг ред.. С. О. Телешуна. Київ. : НАДУ, 2018. 240 с.
4. Міжсекторальні взаємодії як основа публічного управління : навч. посіб за заг ред.. С. О. Телешуна. Київ. : НАДУ, 2018. 240 с.
5. Ситник Г. П., Зубчик О. А., Орел М. Г., Штельмашенко М. Г. Політико- правове забезпечення публічного управління та адміністрування: підручник за ред. Г. П. Ситника. Київ: ВПЦ «Київський університет». 2020. 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семестрове оцінювання: оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи опитування, самостійну роботу, виконання і презентацію індивідуального аналітичного завдання.
Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше 36 балів. Для допуску до іспиту обов’язковим є виконання індивідуальної роботи, самостійних завдань та написання контрольних робіт.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – 25 % від загальної оцінки за семестр; оцінювання практичної підготовки – 75 % загальної оцінки за семестр.
Семестрове оцінювання (МАХ – 60 балів / MIN – 35 балів):
1. Усне опитування, дискусія – макс. 5 балів / мін. 4 бали;
2. Модульна контрольна робота – макс.15 балів /мін. 10 балів;
3. Індивідуальне аналітичне завдання – макс.20 балів / мін. 12 балів
4. Самостійна робота – макс. 20 балів / мін. 14 балів.
Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Підсумкове оцінювання:
Підсумковий контроль здійснюється у формі іспиту, максимум – 40 балів. Підсумкова оцінка виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру та оцінки, отриманої під час іспиту.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни