Методологія наукових досліджень з японської мови і літератури

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: японська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Методологія наукових досліджень з японської мови і літератури
Код дисципліни
ОК.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в галузі японської філології. ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації. ПРН 7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрями і школи в лінгвістиці. ПРН 8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення літературознавства. ПРН 9. Характеризувати теоретичні засади (концепції). ПРН 10. Збирати й систематизувати мовні, літературні факти, інтерпретувати й перекладати тексти різних стилів і жанрів в галузі японської філології. ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Володіння елементарними навичками аналітичної, пошукової та науково-дослідної роботи; 2) вільне володіння державною та японською мовами; 3) успішне опанування дисциплін ОК.01 «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності», ОК.06 «Японська мова для професійного спілкування» та ОК.07 «Сучасна японська література» за ОНП «Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: японська мова і література».
Зміст навчальної дисципліни
Обов’язкова дисципліна «Методологія наукових досліджень з японської мови і літератури» викладається у четвертому семестрі та складається з 2 кредитів, 60 годин (10 лекційних, 12 семінарських і 38 годин самостійної роботи). Форма підсумкового контролю – залік. Курс розрахований на ознайомлення здобувачів освіти зі специфікою та методологією сучасних лінгвістичних, літературознавчих і перекладознавчих досліджень у галузі японістики з метою формування вмінь і навичок, необхідних для проведення наукового дослідження, написання дипломної роботи та публічного захисту її результатів перед професійною спільнотою на належному рівні. Теми, що розглядаються в межах дисципліни, покликані сприяти усвідомленню студентами методологічних та організаційних основ науково-дослідницької діяльності та їхній подальшій самореалізації в цій сфері.
Рекомендована та необхідна література
1) Бурчин М.Н. Введение в современную точную методологию науки: структуры систем знаний. – М.: АО «Аспект-Пресс», 1994. 2) Етичний кодекс ученого України. – К.: Національна академія наук України, 2009. 3) Клименюк О.В. Виклад та оформлення результатів наукового дослідження: Авторський підручник. – Ніжин: Аспект-Поліграф, 2007. 4) Ковальчук В. В. Основи наукових досліджень: Навчальний посібник. – 3-е вид., перероб. і допов. — К. : ВД «Професіонал», 2005. 5) Магістерська робота з перекладознавства: від теорії до практики: навч. посіб. – уклад.: О. Ю. Моісеєнко, С.В. Перова. – Старобільськ: вид-во ДЗ “ЛНУ імені Тараса Шевченка”, 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота, проєктна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку: максимальна кількість балів на заліку – 20 балів; мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 12 балів (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів, до складання заліку не допускаються. На залік виноситься 2 види завдань: 1) теоретичне питання з методології наукових досліджень у галузі японістики, яке максимально оцінюється в 10 балів; 2) 5 практичних запитань, правильна відповідь на кожне з яких оцінюється в 2 бали і максимальна оцінка становить 10 балів.
Мова викладання
українська, японська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни