Лексичний та граматичний аспекти мовлення в навчанні російської мови як іноземної

Освітня програма: Російська мова та література (для іноземців) (мова навчання російська) / Русский язык и литература

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Лексичний та граматичний аспекти мовлення в навчанні російської мови як іноземної
Код дисципліни
ВБ 3.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 13. Доступно й аргументованопояснюватисутністьконкретнихфілологічнихпитань і власну точку зору на них та їїобґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу.ПРН 21 в. Організовувати процес навчання російської мови в закладах вищої освіти з урахуванням психолого-педагогічних засад та основ відповідної методики викладання, зокрема розробляти та удосконалювати навчальні та методичні матеріали з курсів російської мови як іноземної, проводити навчальні заняття, використовувати сучасні інноваційні методики та технології навчання, надавати студентам консультації та рекомендації щодо покращення результатів навчання, обирати інструменти оцінювання, а також розробляти й застосовувати критерії оцінювання.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Рівень володіння російською мовою, який дозволяє спілкуватися в усіх сферах діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна знайомить з лінгводидактичним потенціалом функціональної лексикології та функціональної граматики, з принципами відбору лексики й граматики для викладання/вивчення в іноземній аудиторії, організацією навчання лексики та граматики, етапами відповідної роботи, особливостями різних підходів до системної організації лексики та граматики та різних методів їх викладання. Аналізуються складні для іноземців проблеми російської лексики та граматики в аспекті викладання та вивчення.
Рекомендована та необхідна література
Акишина А. А., Каган О. Е. Учимся учить: для преподавателя русского языка как иностранного. Москва : Русский язык. Курсы, 2019. 255 с.Борисова Е. Г., Латышева А. Н. Лингвистические основы РКИ (педагогическая грамматика русского языка) : учебное пособие. Москва : Флинта: Наука, 2019. 209 с.Щукин А.Н. Практическая методика обучения русскому языку как иностранному : учеб. пособие. 2-е изд., стер. Москва : ФЛИНТА, 2020. 332 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота. Методи викладання: пояснювально-ілюстративний, свідомо-практичні (пояснення, спостереження), дослідницькі методи, зокрема частково-пошуковий, самостійна пошукова (дослідницька) робота з навчальними виданнями; навчальна дискусія .
Методи та критерії оцінювання
Уснівідповіді, письмові аналітичні завдання, модульні контрольні роботи з тестовими завданнями відкритої чи закритої форми. Оцінювання знань та вмінь студента відбувається систематично, відповідно до тематичного плану занять. Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська