SEO-копірайтинг

Освітня програма: «Прикладна лінгвістика (редакторсько-перекладацька та експертна діяльність)»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
SEO-копірайтинг
Код дисципліни
ННД.13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною (англійською) мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною (англійською) мовами. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження у галузі прикладної лінгвістики. ПРН 14. Створювати, аналізувати українськомовні, російськомовні та англомовні тексти, редагувати оригінальні та перекладні тексти різних стилів і жанрів, застосовувати у редагуванні правила коректури, знання типології помилок української, російської та англійської мов. ПРН 16. ПРН 19. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування Частини 1 «Інтернет-лінгвістика», Частини 2 «Пошукова оптимізація сайту», Частини 3 «Технології веб-дизайну» комплексної багатосеместрової дисципліни «Інтернет-комунікація», а також дисциплін «Дискурс-аналіз та лінгвістика тексту», «Основи редагування»; 2. Знання теоретичних основ інтернет-лінгвістики, дискурсології, комунікативного і семантичного синтаксису, психолінгвістики, пошукової оптимізації; 3. Володіння методиками та техніками пошукової оптимізації, дискурс- аналізу, редагування українськомовних текстів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «SЕО-копірайтинг» є фінальною частиною комплексної багато семестрової дисципліни «Інтернет-комунікація». Курс спрямований на формування практичних навичок зі створення SЕО-текстів: формування структури SЕО-тексту, визначення семантичного ядра SЕО-тексту на основі ранжування сайтів заданої тематики, написання стилістично та граматично правильних тексті різних інтернет-жанрів, відповідно до сучасних вимог і викликів до сучасного копірайтера. У межах дисципліни вивчаються основні правила написання ефективного SЕО-тексту, основні засобами здійснення вербального та невербального впливу на авдиторію (креолізований текст), психологічні засади діяльності копірайтера.
Рекомендована та необхідна література
1. Блог на сайті компанії або інтернет-магазину: в чому користь для бізнесу? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://ag.marketing/blog-na-sayti/ 2. Джефкінс Ф. Реклама, [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://westudents.com.ua/knigi/290-reklama-djefkns-f.html 3. Європейські комунікації: монографія / Є. А. Макаренко, М. А. Ожеван, М. М. Рижков та ін. – К. : Центр Вільної Преси, 2007. – 535 с. 4. Історія копірайтингу, [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://cikavosti.com/istoriya-kopiraytingu/#&hcq=4B9qYqr 5. Контент сайту та його складові, [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://webstudio2u.net/ua/studio-web/686-kontent-saita.html 6. Копірайтинг як вид фахової діяльності. Види та специфікації копірайтингу, [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://studfiles.net/preview/5119211/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми занять: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, лабораторна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки - результати навчання (знання РН 1.1, 1.2), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки - результати навчання (вміння РН 2.1, 2.2); (комунікація РН 3.1, 3.2); (автономність і відповідальність РН 4.1, 4.2), що складає 60% загальної оцінки. Види оцінювання: Відповідь на практичному занятті. Письмова самостійна робота. Творчий проєкт (презентація).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології