Виробнича практика з комп'ютерної лінгвістики
Освітня програма: «Прикладна лінгвістика (редакторсько-перекладацька та експертна діяльність)»
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Виробнича практика з комп'ютерної лінгвістики
Код дисципліни
ДВС 1.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН: 1, 2, 4, 5, 12, 16, 19.
ПРН 20.1. - 27.1.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів: комплексної дисципліни комплексної дисципліни «Лінгвістичні аспекти систем АОПМ», а також «Актуальні питання аналізу даних (Data mining)», «Інфопошук та отримання інформації з тексту (Text-mining)», «Програмна інженерія», «Моделі і методи машинного навчання», «Технології програмування систем АОПМ».
2. Знання теоретичних основ загального мовознавства, лінгвостатистики, математичної та комп’ютерної лінгвістики, інформаційних мовленнєвих технологій, англійської мови;
3. Володіння методами статистичного аналізу; навичками математичного та комп’ютерного моделювання лінгвістичних явищ; принципами збору, накопичення, оброблення та пошуку інформації.
4. Уміння проєктувати концептуальну модель даних лінгвістичної галузі; створювати програмні системи із використанням баз даних і знань; вільно читати, розмовляти, писати англійською мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Виробнича практика є формою, що підтверджує набуті практичні навички для присвоєння додаткової професійної кваліфікації 2132.1 – програміст (прикладний). Професійна кваліфікація присвоюється окремим рішенням екзаменаційної комісії за умови успішного проходження виробничої практики – не нижче 75 балів.
Під час проходження виробничої практики студенти виробляють навички практичного застосування фахових знань і компетентностей, здобутих упродовж двох років навчання, для успішного розв’язання завдань у галузі створення інформаційних лінгвістичних систем автоматичного оброблення природної мови, зокрема: автоматичного аналізу текстових даних, розпізнавання та синтезу мовлення, створення баз даних і знаних для розпізнавання, розуміння та синтезу мовлення, голосового керування, класифікації та кластеризації документів, машинного перекладу, проектування діалогових систем, інформаційного пошуку, отримання семантичної та тональної інформації з тексту, визначення теми тексту, реферування, анотування та редагування тексту, створення web-інтерфейсів до баз даних і знань, динамічних web-сторінок.
Із метою активізувати творче мислення студентів, ініціативу і здатність самостійно аналізувати та узагальнювати підсумки роботи, забезпечити більш конкретне та цілеспрямоване проходження виробничої практики студенти-практиканти отримують індивідуальні завдання, зміст яких узгоджено встановлюють керівник практики з керівником виробничої бази проходження практики.
Рекомендована та необхідна література
Дарчук Н.П. Комп’ютерна лінгвістика. – К.: ВЦП, 2008.
Карташов М. В. Імовірність, процеси, статистика — Київ, ВПЦ Київський університет, 2007.
Субботін С. О. Подання й обробка знань у системах штучного інтелекту та підтримки прийняття рішень: Навчальний посібник. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. — 341 с.
Зубенко В.В., Омельчук Л.Л. Програмування. Поглиблений курс. – К.: Видавнично-поліграфічний центр «Київський інститут», 2011. – 623 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Під час проходження практики індивідуальні завдання конкретизуються й уточнюються. Організація практики здійснюється відповідно до Положення про навчальні та виробничі практики Навчально-наукового інституту філології https://drive.google.com/file/d/13JQpflNBaBvR2ShE5bNb4WmqtM78i3WG/view
Методи та критерії оцінювання
Результати виробничої практики студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Всі бали, отримані студентом, заносяться до бланку оцінювання
виробничої практики. Підсумкова оцінка (100 балів) формується за сумою балів, отриманих за оцінкою керівника практики до захисту практики (60 балів) та за підсумковим контролем (40 балів). Студент, який не виконав програму виробничої практики в повному обсязі й отримав незадовільну оцінку, проходить практику повторно.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Валентина
Василівна
Робейко
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології