Сучасні франкомовні контакти та переклад

Освітня програма: Франкофонні студії та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Сучасні франкомовні контакти та переклад
Код дисципліни
ВК 02.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в галузі французького мовознавства та перекладу. ПРН 16. Використовувати спеціалізовані концептуальні знання з галузі французького мовознавства та перекладу для розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог. ПРН 17. Планувати, організовувати, здійснювати і презентувати дослідження та/або інноваційні розробки в галузі французького мовознавства та перекладу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне засвоєння теоретичних курсів зі вступу до французької філології, історії французької мови, лексикології, теоретичної граматики, стилістики, лінгвістики тексту, що викладались протягом десяти семестрів навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Курс входить до вибіркових професійно-орієнтованих дисциплін і логічно пов'язаний із курсами лінгвокраїнознавства Франції, вступу до французької філології, лексикології французької мови. Предметом вивчення навчальної дисципліни є французька мова як засіб міжнародного спілкування у різних сферах, її ролі у сучасному глобалізованому світі, комунікативно-прагматичний аспект її функціонування. Має сприяти формуванню наукових компетентностей магістра, здатності бути критичним, оволодівати сучасними знаннями, систематизувати та застосовувати їх у дослідницькій роботі, формувати фахові компетентності філолога, дослідника і перекладача з французької мови, сприяти поглибленню знань про франкомовні контакти та науково-дослідницькій роботі у сфері франкофонії.
Рекомендована та необхідна література
1. Жуковський А., Зленко А., Коптілов В., Манжола В., Назарук Л., Федорук О. Україна і Франція: нариси багатовікової історії відносин. Львів: Світло й тінь, 2001. 2. Чистяк Д.О. Перша ґрунтовна праця з українсько-бельгійських літературних зв’язків. Вісник Книжкової палати. 2011. № 9. 3. Auroux S. La philosophie du langage. Paris: PUF, 2008. 4. Beacco J. C. Langues et répertoires de langues: le pluralisme comme «manière d’être» en Europe. Strasbourg: Conseil de l’Europe, 2005. 5. Blanche-Benveniste C. Le Français. Usages de la langue parlée. Paris: Peeters, 2010. 6. Boyer H., Lambert L. Langue et identité. Sur le nationalisme linguistique. Limoges: Lambert Lucas, 2008. 7. Boyer H. Hybrides linguistiques. Genèses, statuts, fonctionnements. Paris: L’Harmattan, 2010. 8. Boyer H. Faits et gestes d’identité en discours. Paris: L’Harmattan, 2016.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Перша частина курсу присвячена визначенню понять "франкофонії”, дипломатичним відносинам між Україною та Францією, мовній політиці Франції у світі. Друга частина курсу сфокусована на ролі французької мови в європейських інституціях, у неофіційних організаціях, у розповсюдженні французької мови у світі. Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних занять, з використання інтерактивних методів навчання. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.3), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.5); (комунікація 3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.5), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і семінарах, бліц-опитування, тести: РН 1.1-1.3, 2.1-2.5, 3.1-3.3, 4.1-4.5 – 25/45 балів. 2. Презентація: РН 1.1-1.3, 2.1, 2.2, 2.4, 2.5, 3.1, 3.2, 4.1-4.5 – 11/15 балів. (10 балів за підготовку + 5 балів за захист).
Мова викладання
Французька

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни