Сучасна дискурсологія (французька мова)

Освітня програма: Франкофонні студії та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Сучасна дискурсологія (французька мова)
Код дисципліни
ВК 01.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 9. Характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи, основні поняття тощо) та прикладні аспекти французького мовознавства та перекладу. ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних. ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються. ПРН 15. Обирати оптимальні дослідницькі підходи й методи для аналізу конкретного лінгвістичного чи літературного матеріалу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Консолідувати набуті теоретичні знання з лексикології, стилістики, лінгвокраїнознавства, лінгвістики тексту, неориторики, теорії і практики перекладу та доповнити їх основними теоретичними засадами дискурсології.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – доповнити основними теоретичними засадами дискурсології набуті теоретичні знання зі вступу до перекладознавства, лексикології, стилістики, лінгвістики тексту, неориторики, теорії і практики перекладу, перекладознавства. Отримані знання сприяють формуванню спеціальних філологічних знань і дозволяють спрямувати студентів на самостійну науково-дослідну роботу. Предметом вивчення дисципліни є дискурсологія як сфера функціонування закономірностей різних дискурсів сучасної французької мови в синхронії та діахронії. Дисципліна спрямована на осягнення закономірностей розвитку сучасної дискурсології; дає уявлення про парадигму сучасних дискурсивних студій і течій у цій галузі в синхронічному та діахронічному зрізі розкриває особливості розвитку дискурсивного процесу; формує навички аналізу дискурсивних особливостей французького мовлення в зіставному аспекті з українським дискурсом.
Рекомендована та необхідна література
1. Бацевич Ф. С. Нариси з комунікативної лінгвістики. Львів, 2003. 2. Дискурс як когнітивно-комунікативний феномен: монографія / за ред. І. С. Шевченко. Харків, Константа, 2005. 3. Bourbelo V.B. Introduction à la discursologie historique. Kyiv, Centre d'ed. et d'impression "Université de Kyiv", 2005. 4. Загнітко А. Основи дискурсології. Донецьк, ДонНУ, 2008. 5. Серажим К. С. Дискурс як соціолінгвальне явище: методологія, архітектоніка, варіативність Київ, КНУ ім. Т. Шевченка, 2002.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи та критерії оцінювання
Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом у процесі виконання вказаних видів і форм навчання та отримані на іспиті. Максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 80 балів (80 %) – семестровий контроль і 20 балів (20 %) – підсумкова атестація. Якщо студент на підсумковій атестації набрав менше, ніж 12 балів (тобто 60 % від 40 балів, відведених на залік), то вони не додаються до семестрової оцінки незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру, а в екзаменаційній відомості у графі «підсумкова оцінка з дисципліни» вказується лише кількість балів, отриманих під час семестру. Шкала відповідності оцінок Відмінно / Excellent 90-100 Добре / Good 75-89 Задовільно / Satisfactory 60-74 Незадовільно / Fail 0-59 Зараховано / Passed 60-100 Не зараховано / Fail 0-59
Мова викладання
Французька

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни