Психолінгвістика (французька мова)

Освітня програма: Франкофонні студії та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Психолінгвістика (французька мова)
Код дисципліни
ВК 02.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в галузі французького мовознавства та перекладу. ПРН 4. Оцінювати й критично аналізувати соціально, особистісно та професійно значущі проблеми і пропонувати шляхи їх вирішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування. ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються. ПРН 16. Використовувати спеціалізовані концептуальні знання з галузі французького мовознавства та перекладу для розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основної проблематики сучасного мовознавства, засад когнітивної, прикладної та функціональної лінгвістики; володіння навичками визначення функціональних стилів мовлення, встановлення типів дискурсів і мовленнєвих жанрів та розкриття їх специфіки; вміння інтерпретувати результати лінгвістичних експериментів, здійснювати когнітивно-концептуальний аналіз текстів різних стилів. Рівень володіння французькою мовою на рівні С1.
Зміст навчальної дисципліни
Мета – формування системи теоретико-методологічних знань про психічні процеси, що лежать в основі породження і сприйняття мовлення, ознайомлення студентів з реалізацією впливу на свідомість людини за допомогою мови, розкриття сутності мови як потужного засобу управління мовленнєвою і немовленнєвою поведінкою людини. «Психолінгвістика» викладається у третьому семестрі магістратури – відповідно до навчального плану освітньо-наукової програми «Франкофонні студії та переклад, англійська мова». Предметом вивчення є мова як психофізіологічний процес породження і сприйняття висловлювань та як основний засіб здійснення мовленнєвої та індивідуальної мисленнєвої діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Загнітко А., Михальченко М. Основи психолінгвістики: науковонавчальне видання. Донецьк: ДонДУ, 2008. 2. Засєкіна Л.В., Засєкін С.В. Вступ до психолінгвістики. Острог: Нац. ун-т "Острозька академія", 2002. 3. Калмикова Л. О. Психологія мовлення і психолінгвістика: навч. посібник для студ. вищих навч. закл. Переяслав-Хмельницький: Переяслав-Хмельницький пед. ін- т, 2008. 4. Куранова С. І. Основи психолінгвістики: навч. посіб. Київ: ВЦ «Академія», 2012. 5. Dortier J.F. Le langage, introduction aux sciences du langage, Auxerre, Sciences humaines éditions. Paris : Éditions Sciences Humaines, 2009. 256 c. 6. Wind Cowles H. Psycholinguistics. New York : Springer Publishing Company, 2010. 7. http://psychologis.com.ua/psiholingvistika.htm
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться практичні заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контролю, описаних у п. 7.1 РПНД. Завершується дисципліна заліком. Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом у процесі виконання вказаних видів і форм навчання та отримані на заліку. Максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 80 балів (60 %) – семестровий контроль і 20 балів (20 %) – залік. Якщо студент на заліку набрав менше, ніж 12 балів (тобто 60 % від 20 балів, відведених на залік), то вони не додаються до семестрової оцінки незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру, а у заліковій відомості у графі «підсумкова оцінка з дисципліни» вказується лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Французька

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни