Багатосеместрова дисципліна НАПРЯМИ І ТЕЧІЇ КИТАЙСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТ

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Багатосеместрова дисципліна НАПРЯМИ І ТЕЧІЇ КИТАЙСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТ
Код дисципліни
ОК 04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення літературознавства. ПРН 9. Характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи, основні поняття тощо) та прикладні аспекти китайської філології.ПРН 10. Збирати й систематизувати мовні, літературні, фольклорні факти, інтерпретувати й перекладати тексти різних стилів і жанрів (залежно від обраної спеціалізації).ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів: «Китайська мова», «Історія зарубіжної літератури (класичні літератури Сходу)», «Лінгвокраїнознавство», «Лінгвістичні особливості китайської традиційної прози сяошо» тощо; 2.Знання теоретичних основ сучасного літературознавства та культурології, традиційних та новітніх парадигм сучасного світового літературознавства. 3.Володіння техніками й методиками традиційного літературознавчого аналізу художніх текстів, основними навичками художнього перекладу та текстового аналізу оригінальних творів китайської літератури.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни – залучення студентів-сходознавців до літературно-естетичних цінностей Сходу, ознайомлення з особливостями літературного процесу в Китаї другої половини ХХ ст. та виховання у них практичного вміння аналізувати різножанрові прозові й поетичні художні твори.У межах дисципліни розглядаються передумови виникнення і шляхи становлення соцреалізму, модернізму та постмодернізму в китайській літературі ІІ пол. ХХ ст., особливості розвитку відповідних літературних течій та напрямів.Обов’язковими компонентами комплексної дисципліни «Напрями і течії китайської літератури ХХ ст.» є навчальні дисципліни «Жіноча література в Китаї (ХХ ст.)» та «Література китайської діаспори», що відповідно є Частиною 1 та Частиною 2. Частина 1 «Жіноча література в Китаї (ХХ ст.)» (2 кредити: 2 год. лекцій, 4 год. практичних занять, 54 год. самостійної роботи).Частина 2. «Література китайської діаспори» (2 кредити: 2 год. лекцій, 2 год. практичних занять, 54 год. самостійної роботи).
Рекомендована та необхідна література
1. Воробей О.С. Історія китайського театрального мистецтва: від XVII ст. до н.е. – до ХХ ст.: навч. посібник / О.С. Воробей. – К.: ПП «ЮНІСОФТ», 2020. – 226 с.2.Ісаєва Н.С. Китайська жіноча проза: ревізія канону: монографія / Н.С. Ісаєва. – К.: Логос, 2017. – 416 с.3.Хузиятова Н.К. Модернистские тенденции в творчестве китайських писателей 1980-х годов как поиск идентичности в контексте глобализации : дис. на соискание уч. степени канд. филолог. наук : спец. 10.01.03 „Литература народов стран зарубежья (литературы стран Азии и Африки)” / Н.К. Хузиятова. – СПб, 2008. – 226 с.4.Словник китайських літературознавчих термінів / укладачі: Ісаєва Н.С., Шекера Я.В. – К.: Логос, 2019.5.中国当代文学作品导读 – 北京大学出版社, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Обов’язковими компонентами комплексної дисципліни «Напрями і течії китайської літератури ХХ ст.» є навчальні дисципліни «Жіноча література в Китаї (ХХ ст.)» та «Література китайської діаспори», що відповідно є Частиною 1 та Частиною 2. Навчальна дисципліна «Жіноча література в Китаї (ХХ ст.)» складається з двох змістових модулів. Форми поточного та модульного контролю: відповідь на семінарському занятті, письмова аналітична робота (есе), творча робота-презентація, модульна контрольна робота з відкритими відповідями та тестовими завданнями, тестування. Навчальна дисципліна «Література китайської діаспори» складається з одного змістового модуля. Форми поточного та модульного контролю: відповіді на практичному занятті, пошуково-реферативна робота, проєктна робота, доповідь, модульна контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, тести, захист презентації) та за самостійну роботу (підготовка презентації). Усі види робіт за семестр мають у підсумку: За умови заліку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів.За умови іспиту: у максимальному вимірі 60 балів, у мінімальному вимірі 36 балів. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту(мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська, китайська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни