Фахові мови (7-й семестр)

Освітня програма: Переклад з італійської та з англійської мов

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Фахові мови (7-й семестр)
Код дисципліни
ДВС.1.13
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1.Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними (італійською та англійською) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2.Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 11.Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземними (італійською та англійською) мовами. ПРН 17.Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання. ПРН 27.2Володіти фаховими мовами. ПРН 28.2Демонструвати вміння здійснювати письмовий і усний галузевий переклад з італійської та англійської мов українською і навпаки
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна є однією із ключових складових комплексної підготовки бакалаврів і є логічним дисципліни «Практичний курс італійської мови». Студент повинен вміти спілкуватися італійською мовою на рівні B1-B2; знати основні лінгвістичні поняття; принципи аналізу мовного матеріалу; особливості семантики, будови та функціонування одиниць усіх рівнів італійської мови; та вміти застосовувати лінгвістичний інструментарій на практиці; володіти навичками відбору інформації, добору, аналізу та інтерпретації мовленнєвих фактів.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Фахові мови» є повністю практичним, і його завданням є поглиблення та систематизування знань студентів, отриманих протягом попередніх курсів італійської мови. Практичні заняття передбачають вивчення граматичних тем, необхідних для опанування італійської мови на рівні B2-C1, а також вправи на сприйняття текстів (письмових та на слух) і розвитку зв’язного мовлення. Курс триває два семестри і завершується іспитом. Мета курсу: За допомогою практичних вправ розвинути й закріпити навички оптимального використання іноземної мови у різноманітних комунікативних ситуаціях, наприклад: створення письмового тексту, створення усного тексту, розуміння письмового тексту, розуміння усного тексту.
Рекомендована та необхідна література
1. De Biasio M., Garofalo P. Mosaico Italia. Percorsi nella cultura e nella civiltà italia. – Edilingua, 2008. 2. Manella C. Sì! (L’italiano in mano). Manuale & corso pratico di italiano per stranieri. –Progetti Lingua edizioni, 2015. 3. Toncarelli D., La Grassa M. Grammatica avanzata. Esprimersi con le frasi: funzioni, forme e attività. – Edilingua 2017. 4. Marin T., Cernigliaro M. A. Nuovissimo progetto italiano 3. Libro dello studente. – Edilingua, 2021. 5. Guida M., Pegoraro C. Nuovo espresso 6. Corso di italiano. Libro dello studente e esercizi. – Alma Edizioni, 2019. 6. Bali M., Dei I. Nuovo espresso 4. Corso di italiano. Libro dello studente e esercizi. – Alma Edizioni, 2017. 7. Bertoni S., Cauzzo B., Debetto G. Caleidoscopio italiano. – Loescer Editore, 2018
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, виконання вправ, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Матеріал розглядається і закріплюється на практичних заняттях, відповідно до викладеного у п. 7.1 РПНД. Протягом кожного із семестрів проводяться по дві модульні контрольні. Після першого семестру виставляється проміжний контроль. Завершується дисципліна іспитом. Підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом у процесі виконання вказаних видів і форм навчання та отримані на іспиті. Максимальний розподіл здійснюється таким чином: 60 балів – упродовж семестру і 40 балів (20 %) – іспит. Якщо студент на іспиті набрав менше, ніж 24 бали, то вони не додаються до семестрової оцінки незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру, а в екзаменаційній відомості у графі «підсумкова оцінка з дисципліни» вказується лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Італійська, українська