Соціально-політичні студії

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ОК 04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
РН 6. Використовує інструменти демократичної правової держави у професійній та громадській діяльності. РН 12. РН 12. Усвідомлює цінність захисту незалежності, територіальної цілісності та демократичного устрою України. РН 17. Уміє працювати з теоретичними та науково-методичними джерелами (зокрема цифровими), знаходити, обробляти, систематизувати й застосовувати в освітній діяльності сучасну наукову інформацію, бібліографію, комп’ютерні технології. РН 18. Має творчо-критичне мислення, творчо використовує різні теорії й досвід (український, закордонний) у процесі вирішення соціальних і професійних завдань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні етапи та характеристики соціально-політичного процесу; вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ політики, соціально-політичних процесів та подій; володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування щодо політичних, економічних, культурних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення навчальної дисципліни є функціонування та розвиток сучасного суспільства, політики і влади, взаємодія людини з соціальними та політичними інституціями, особливі характеристики сучасного українського суспільства у порівняльному контексті. Дисципліна складається з 2-х змістових модулів. Модуль 1 зосереджується на понятті суспільства як системі та розглядає соціальну структуру та стратифікацію суспільства. Модуль 2 сфокусований на дослідженні політичних систем, суспільних практик і політичних режимів, а також на аналізі соціальних та політичних конфліктів та шляхів їх розв’язання. Завершується дисципліна заліком.
Рекомендована та необхідна література
1. Кузьменко Т. М. Соціологія: навч. посіб. Київ: Центр учбової літератури, 2010. 320 с. 2. Політологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. Цвиха В. Ф., Батрименк О. В. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. 629 с. 3. Соціологічні виміри громадянського суспільства в Україні / за наук. ред. О. Резніка. – К. : Ін- тут соціології НАН України, 2019. 288 с. 4. Українське суспільство: моніторинг соціальних змін. Вип. 6 (20) / Головні редактори д.екон.н. В.М.Ворона, д.соціол.н. М.О.Шульга. – Київ : Інститут соціології НАН України, 2019. 517 с. 5. Українське суспільство в умовах війни. 2022: Колективна монографія / С. Дембіцький, О. Злобіна, Н. Костенко та ін.; за ред. член.-кор. НАН України, д. філос. н. Є. Головахи, д. соц. н. С. Макеєва. Київ: Інститут соціології НАН України, 2022. 410 с. 6. Штомпка П. Соціологія. Аналіз суспільства. – Львів: Колір ПРО, 2020. 800 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Основними видами роботи, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: усна відповідь на практичних заняттях, модульна контрольна робота, реферативно-аналітичний огляд літератури. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 100 балів, мінімум – 60 балів). Семестровий контроль спрямований на оцінювання усних відповідей на практичних заняттях (70 балів), модульних контрольних робіт (20 балів), реферативно-аналітичного огляду літератури (10 балів). Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "не зараховано". Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни